تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۶:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 104856

با وجود اعمال ممیزی برخی نهادها، که مطابق با ادبیات ساداتیان هنوز اعمال نشده و در جریان است، اگر ادعا شود این فیلم تا امشب یا فردا شب (پنجشنبه) تدوین مجدد، صداگذاری مجدد، گرفتن خروجی اولیه و در نهایت گرفتن DCP آن انجام می‌شود و به ادامه جشنواره می‌رسد، ممکن است برخی در صداقت سازندگان متری «شیش و نیم» شک کنند…

به گزارش سینماسینما؛ تهیه کننده «متری شیش و نیم» در حالی از ممانعت برخی نهادها نسبت به محتوای فیلمش سخن گفت و تأکید کرد این فیلم به همین دلیل دست کم در اکران روز نخست در پردیس کوروش به نمایش درنمی‌آید که بر اساس بررسی‌های «تابناک» این فیلم هنوز روی هارد سالن‌های سینما ریخته نشده و اساساً تا این لحظه کار به دی سی پی نرسیده که یکباره نیروی انتظامی به آن اعتراض کرده باشد.

فیلم «متری شیش و نیم» دومین اثر سینمایی سعید روستایی، با بازی فرهاد اصلانی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و پیمان معادی، جزو آثاری است که منتقدین و تماشاگران در انتظار تماشایش هستند؛ اما احتمال دارد، این فیلم به جشنواره سی و هفتم نرسد و شاهد دیدن این اثر نباشیم.

در همین راستا حکایت  آن است که در صورت نرسیدن فیلم «متری شیش و نیم»، فیلم «آنجا، همان ساعت» به کارگردانی سیروس الوند، یکی از سه فیلم رزرو، جایگزین فیلم روستایی خواهد شد.

سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده «متری شیش و نیم» در برنامه زنده سودای سیمرغ که در ایام جشنواره هر شب ساعت ۲۰ از رادیو گفت وگو پخش می‌شود، در خصوص مشکلات به وجودآمده برای فیلمش گفت: «برخی نهادها و سازمان‌ها با محتوای فیلم مشکل دارند و مدعی شده‌اند و ما در حال تلاش و رایزنی برای حل مشکل نمایش فیلم هستیم و امیدوار هستم مشکل فیلم حل شود. متأسفانه بر خلاف اعلام جدول نمایش فیلم‌ها، قطعا امروز در پردیس کوروش نمایش نخواهیم داشت. شاید با حذف چند صحنه مشکل حل شود و شاید هم از رقایت در جشنواره باز بمانیم؛ اما من امیدوارم بدون ممیزی بتوانیم فیلم را برای علاقه مندان پرشماری که در انتظار تماشای فیلم هستند آماده کنیم.»

با توجه به محتوای فیلم و نقش پیمان معادی به عنوان پلیسی در جستجوی یک مجرم است، تنها نهادی که می‌تواند تا این حد معترض باشد، نیروی انتظامی است. انتظار می‌رود اگر واقعاً نهادی مانع شده و دبیر جشنواره در نشست خبری بر خلاف واقع گفته که هیچ نهادی درخواست ممانعت از اکران فیلم نکرده، به طور مشخص تأیید نماید نیروی انتظامی چنین درخواستی کرده و اگر نیروی انتظامی نبوده، چه نهادی بوده است؟!

پرسش جدی‌تر اما این است که آیا اساساً این فیلم آماده شده بوده که نیروی انتظامی خواستار عدم نمایش آن در جشنواره فیلم فجر شود؟! بررسی‌های «تابناک» حکایت از آن دارد که دست کم تا زمان انتشار این خبر، نسخه DCP این فیلم سینمایی بر روی هارد سیستم پخش هیچ یک از سالن‌های سینما ایجکت نشده است. در واقع اساساً فیلم به سالن‌های سینما نرسیده که پیرو یک فشار خارجی، اکران آن فردا منتفی شده باشد!

نکته دیگر آنکه اگر واقعاً نهادی نظیر نیروی انتظامی چنین فشار وارد کرده باشد، اصلاح و حذف برخی سکانس‌ها، صداگذاری مجدد، گرفتن خروجی اولیه، بازبینی دوباره و در نهایت گرفتن DCP پروسه‌ای بس طولانی است که ممکن است دو یا سه روز به طول بینجامد. بنابراین قاعدتاً منطق حکم می‌کند نسخه DCP «متری شیش و نیم» تا فردا شب آماده شود و در نمایش‌های روز پنجشنبه به نمایش درنیاید.

با وجود اعمال ممیزی برخی نهادها که مطابق با ادبیات ساداتیان هنوز اعمال نشده و در جریان است، اگر ادعا شود این فیلم تا امشب یا فردا شب (پنجشنبه) تدوین مجدد، صداگذاری مجدد، گرفتن خروجی اولیه و در نهایت گرفتن DCP آن انجام می‌شود و به ادامه جشنواره می‌رسد، ممکن است برخی در صداقت سازندگان متری «شیش و نیم» شک کنند. در این شرایط ممکن است چنین تصور شود که اصلاح رنگ فیلم در استودیوی پیشگامان هنوز به پایان نرسیده و تهیه کننده با طرح این ادعا یک روز برای فیلمش زمان خریده تا فیلم رزرو جشنواره جایگزین فیلمش نشود و اگر شد، دست کم یک حاشیه برای فروش فیلم به وجود آمده باشد.

 

منبع: تابناک

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها