تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۵:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 8183
نیوشا ضیغمینیوشا ضیغمی بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید آن‌قدر به آن پختگی رسیده‌ است که دیگر در هر کاری حاضر نشود و با تأمل و بینش دست به انتخاب می‌زند.
به گزارش سینماسینما، نیوشا ضیغمی بازیگری را از سال ۱۳۸۲ با سریال “در چشم باد” به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی آغاز کرد.

او در فیلم‌های زیادی به ایفای نقش پرداخته است، در شبکه‌های مجازی حضوری فعال دارد و یکی از اعضای اصلی انجمن کودکان کار هم هست.

ضیغمی درباره انتخاب نقش‌های خود در عرصه سینما گفت: متأسفانه فیلمنامه‌ها ویژگی‌های خاصی برای انتخاب بازیگر ندارند. شاید در طول سال یک و یا دو فیلمنامه خوب به دستم برسد که یک نقش را بپذیرم. در همین مدت هم فیلمنامه می‌خواندم ولی مرتباً رد می‌کردم چون فکر می‌کنم به آن پختگی رسیده‌ام که دیگر در هر کاری حاضر نشوم. آن مرحله تلاش برای دیده شدن را پشت سر گذاشته‌ام و حالا دارم با تأمل و بینش دست به انتخاب می‌زنم. امیدوارم در این مسیر از نظر مخاطبان هم موفق عمل کنم.

این بازیگر سینما علاوه بر بازیگری مدتی به تهیه‌کنندگی روی آورد که دراین‌باره بیان کرد: وقتی از عرصه بازیگری فاصله گرفتم و هر فیلمنامه‌ای به را قبول نکردم به فکر راه‌اندازی دفتر تهیه‌کنندگی افتادم تا بستر تولید فیلم‌های قابل تأمل‌ را هم فراهم کنم، یعنی در بخش مهم‌تری آن فیلم‌هایی را هم که خودم دوست دارم در کنار سایر آثار در آنجا تهیه و تولید کنم. البته برای رسیدن به هدف اصلیم باید زمانی را بگذرانم.

بازیگر فیلم “اخراجی‌ها” درباره وضعیت شبکه‌های مجازی که گاهی منجر به دخالت در حریم خصوصی بازیگران می‌شود، عنوان کرد: در تمام دنیا ممکن است این اتفاق برای هنرمندان به خصوص بازیگران پیش بیاید که مردم دوست داشته باشند درباره حریم شخصی هنرمندان چیزهایی بدانند. فرهنگ و استفاده از ابزار موجود را مردم باید داشته باشند. متأسفانه در جامعه ما پیش از اینکه فرهنگ‌سازی شود، در راستای استفاده از شبکه‌های مجازی این وسیله در اختیار مردم عام قرار می‌گیرد. مخصوصاً در حال حاضر و در شرایطی که تلفن همراه کم‌کم جای هرگونه وسیله ارتباطی و اطلاع‌رسانی را می‌گیرد. از طرفی این شبکه‌ها آزادی بیانی را برای هنرمندان به وجود می‌آورد که در صفحات شخصی خود بدون خط قرمزهای معمول در سینما و عرصه بازیگری به صحبت بپردازند، اما در هر جایی و در هر گوشه‌ای از دنیا موقعیتی برای حریم همه آدم‌ها وجود دارد. در جوامع آزادتر دیده‌ایم که با مقامات سیاسی شوخی می‌کنند و صحبت‌های خیلی انتقادی می‌سازند. در حالی که کسی به شخصی توهین نمی‌کند. در جامعه ما مرز بین شوخی و توهین و حتی حریم شخصی و غیره مشخص نیست.

وی در ادامه بیان کرد: به نوعی مردم عمق واقعی مسائل مهم را گم کرده‌اند و به مسائل سطحی فکر می‌کنند. چرا ما نقد کردن و انتقاد صحیح را بلد نیستیم. چرا فقط توهین را خوب می‌دانیم. اتفاقات برای ما بر مبنای احساسات پیش می‌آید و نه بر مبنای وضعیت و منطقی که در شرایط حاضر حاکم است. این مسائل خطرهای این جامعه است.

این بازیگر سینما در پایان بیان کرد: به زودی در فیلم سینمایی “پلیس‌بازی” به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی جلوی دوربین فیلمبرداری خواهم رفت.

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها