تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۳:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 176029

جشنواره فیلم «ترایبکا» اسامی داوران بیست و یکمین دوره خود را اعلام کرد.

به گزارش سینماسینما، نیکی کریمی (کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر سینمای ایران)، روزانا آرکِت (بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی)، لوسی بوینتون (بازیگر آمریکایی)، آنتونی ادواردز (بازیگر و کارگردان آمریکایی) و ازازل جیکوبز (کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس نیویورکی) به عنوان داوران بخش مسابقه بین‌الملل بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا انتخاب و معرفی شدند.

جشنواره فیلم ترایبکا (Tribeca Film Festival) در سال ۲۰۰۲ توسط رابرت دنیرو و جین رزنتال در واکنش به رویداد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به برج‌های مرکز تجارت جهانی به منظور هم‌دردی با بازماندگان واقعه در محله ترایبکا در منتهن بنیان گذاشته شد. این جشنواره پس از چند سال برگزاری و به‌ویژه در ششمین دوره آن تبدیل به جشنواره‌ای معتبر و بین‌المللی شد. ترایبکا از اولین دوره برگزاری مورد توجه قرار گرفت و سالانه بیش از دو میلیون تماشاگر و حدود ۴۲۰ میلیون دلار درآمد دارد.

جایزه‌های این جشنواره در بخش‌های بهترین فیلم داستانی، بهترین فیلم‌ساز داستانی تازه‌کار، بهترین بازیگر مرد و زن فیلم داستانی، بهترین مستند و بهترین مستندساز تازه‌کار، به برندگان داده می‌شوند.

جشنواره فیلم ترایبکا امسال از ۸ تا ۱۹ ژوئن (۱۸ تا ۲۹ خرداد) برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها