تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 148381

فیلم‌های منتخب منتقدان همیشه پیشنهاد‌های خوبی برای مخاطبان نیستند و گاهی اختلاف زیادی بین معیار‌های آن‌ها برای انتخاب یک فیلم خوب وجود دارد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از اسکرین رنت، هنر وابسته به تمایلات شخصی هر فرد  و به نوعی خصوصی است. در زمینه سینما عموما با این مواجه هستیم که منتقدان فیلمی را نمی‌پسندند، اما همان فیلم در بین مخاطبان محبوب است. اما معکوس این قضیه نیز وجود دارد که با کمک آمار سایت «راتن تومیتوز» میتوان به آن‌ها دست پیدا کرد.

درصد دقیق امتیاز فیلم‌ها همیشه مشخص نیست، اما یک میانگین قابل اطمینان در اختیار ما قرار می‌دهد. در اینجا با فیلم‌هایی آشنا می‌شوید که بین امتیاز آن‌ها از سوی منتقدان و مخاطبان اختلاف زیادی وجود دارد.

بچه‌های جاسوس «Spy Kids»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
این فیلم سینمایی به کارگردانی رابرت رودریگز ساخته شده و با وجود نقش آفرینی بازیگران مشهوری مثل آنتونیو باندراس، الن کامینگ و الکسا وگا امتیاز آن از نگاه مخاطبان ۴۶ درصد ثبت شده است. این در حالی است که میانگین امتیاز منتقدان این فیلم ۹۳ درصد است.

جادوگر «The Witch»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
رابرت اگرز یکی از کارگردان‌های مدرن ژانر وحشت است. او برای ایجاد یک داستان شگفت انگیز فضایی خاص را در فیلم هایش خلق می‌کند. این فیلم سینمایی از نوع فیلم‌های ترسناک با روند آهسته است و بیشتر روی تعلیق متمرکز می‌شود تا روی ترس‌های ناگهانی. میانگین امتیاز مخاطبان به این فیلم ۵۳ درصد است که ممکن است به خاطر همین، سرعت روایت پایین و عدم جذابیت آن برای مخاطب باشد. منتقدان امتیاز ۹۰ را برای این فیلم ثبت کرده اند. البته فیلم جدید اگرز به نام «فانوس دریایی» در ژانر وحشت استقبال بیشتری از سوی مخاطبان داشت.

درود بر سزار! «Hail, Caesar!»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
فیلم‌هایی که توسط برادران کوئن ساخته می‌شود، معمولا مورد پسند مخاطبان و همینطور منتقدان است که به همین دلیل از کارگردان‌های برجسته سینما محسوب می‌شوند. اما این فیلم آن‌ها که جورج کلونی نیز در آن بازی کرده نتوانست جای خود را در بین مخاطبان سینما پیدا کند و آنها امتیاز ۴۴ درصد را برای این اثر ثبت کرده اند. منتقدان هم بر خلاف سینمارو ها به این فیلم امتیاز ۸۶ را داده اند. «لبوفسکی بزرگ» فیلم دیگر این دو کارگردان است که از طرف منتقدان و مخاطبان مورد استقبال قرار گرفت.

او در شب می‌آید «It Comes At Night»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
باز هم مخاطبان نسبت به فیلم ترسناکی که در طول نمایش حرکت خاصی انجام ندهد احساس ناخوشایندی داشتند و به آن امتیاز ۴۴ از صد را دادند. می‌توان گفت به این دلیل که چند ماه قبل از اکران این فیلم، فیلم برنده اسکار «برو بیرون» ساخته اسپایک لی اکران شده بود، انتظار مخاطبان از این نوع فیلم‌های ترسناک بالا رفته بود. امتیازی که منتقدان به «او در شب می‌آید» داده اند ۸۷ درصد است.

مورچه‌ای به نام زی «Antz»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
معمولا مخاطبان با انیمیشن‌های کمپانی دریم ورکز ارتباط خوبی برقرار می‌کنند، اما این انیمیشن محصول سال ۱۹۹۸ که وودی آلن صدا پیشه آن است مورد توجه مخاطبان قرار نگرفت. در همان سال کمپانی پیکسار انیمیشن «زندگی یک حشره» را اکران کرده بود که بیشتر مورد استقبال قرار گرفت. مخاطبان امتیاز ۵۲ و منتقدان امتیاز ۹۳ را به انیمیشن مورچه‌ای به نام زی داده اند.

ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین «Indiana Jones & The Kingdom Of The Crystal Skull»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
در چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های سینمایی ایندیانا جونز، هریسون فورد در نقش اصلی حضور دارد. شایا لابوف نیز دیگر بازیگر این فیلم است و برخلاف آنکه بازیگر با استعدادی است در فیلم‌های بلاک باستر موفق عمل نمی‌کند. در این یک مورد که مخاطبان امتیاز پایینی به فیلم داده اند (۵۴ از صد) نباید علت را  از آنها جویا شد بلکه منتقدان باید توضیح دهند که چرا امتیاز بالایی به این فیلم داده اند.

کینگ کونگ «King Kong»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
این فیلم که بازسازی اثر کلاسیک کینگ کونگ در سال ۱۹۳۳ بود، بیش از ۳ ساعت زمان داشت , به نظر می‌رسد برای مخاطبان خسته کننده باشد. از نظر آن‌ها پیتر جکسون، کارگردان فیلم، چیز جدیدی برای ارائه نداشته است. منتقدان برای این فیلم امتیاز ۸۴ را ثبت کرده اند.

به سوی ستارگان «Ad Astra»

۸ فیلمی که بر خلاف مخاطبان، منتقدان دوست داشتند
شاید شگفت آور‌ترین و تازه‌ترین فیلم در این لیست، به سوی ستارگان باشد که با امتیاز ۴۰ از صد، مشخص می شود به هیچ وجه به مذاق مخاطبان خوش نیامده است. اگرچه اتفاقات جالب و مهیجی در فیلم‌ها افتاد که از جمله آن‌ها می‌توان به حضور راهزنان در ماه اشاره کرد. داستان این فیلم حتی با بازی برد پیت هم برای سینما رو‌ها جذاب نشد. اگر بخواهیم فیلم فضایی دیگری را مقایسه کنیم، مخاطبان سینما به فیلم «میان ستاره ای» بیش از منتقدان علاقه داشتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

آخرین ها