تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۱۴:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20836

عباس کیارستمیکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اطلاعیه‌ای از پیگیری حقوق معنوی فیلم‌ها و آثار هنری تولیدی خود در مراجع قضایی خبر داد.

به گزارش سینماسینما، «درپی درگذشت زنده‌یاد عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران برخی از فروشگاه‌های اینترنتی مجموعه‌ای از فیلم‌های کانون را در قالب بسته‌های کامل فیلم در معرض فروش قرار داده‌اند و برخی از موسسه‌ها نیز اقدام به برپایی برنامه‌های پخش آثار این هنرمند کرده‌اند.

در این میان کانون اعلام کرده است تنها مجوزهای مشخصی برای نمایش برخی فیلم‌های کانون و عباس کیارستمی در اختیار خانه هنرمندان ایران و خانه سینما قرار گرفته است و به غیر از این دو مجموعه و مراکز فرهنگی‌هنری کانون در سراسر کشور، هرگونه نمایش، پخش و فروش این فیلم‌ها در سالن‌ها، فضاهای اینترنتی و مراکز فروش غیر قانونی است.

کانون پرورش فکری کودکان و کودکان پیگیری حقوق مادی و معنوی نشر و تکثیر این آثار را در داخل و خارج از کشور برای خود محفوظ می‌داند و متخلفان، تکثیرکنندگان و نمایش‌دهندگان غیرقانونی این آثار را تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد داد.

کانون در عین حال از علاقه‌مندان فرهیخته و فهیم سینمای ایران نیز درخواست می‌کند با رعایت حق نشر قانونی آثار فرهنگی، با این پدیده نامناسب برخورد کنند.»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها