تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 192564

جلسه هم اندیشی نمایندگان شورای عالی تهیه‌کنندگان با هئیت رئیسه و مدیرعامل خانه سینما روز دوشنبه ۱۳ آذرماه در خانه سینما برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، در ابتدا جلسه نمایندگان شورای عالی تهیه کنندگان ضمن تبریک به علی دهکردی مدیرعامل منتخب خانه سینما به تداوم حمایت شورای عالی تهیه کنندگان از مدیرعامل و هئیت رئیسه خانه سینما مانند سالیان گذشته تاکید کردند وبر حفظ اعتبار خانه سینما در هر شرایطی برای شورای عالی تهیه کنندگان اصل غیر قابل تغییر است.
‎ از موضوعات طرح شده در این هم اندیشی می توان به :
‎- همفکری و رایزنی برای رفع مشکلات و اتفاقات اخیر در جریان پخش و نمایش در سینماها و مسائل درون صنفی شورای عالی تهیه کنندگان
– درخواست نمایندگان شورای عالی تهیه کنندگان از هیات رئیسه خانه سینما و شورای صیانت برای برخورد جدی با افرادی که رفتار و گفتارشان باعث وهن سینما شده است
‎- توجه جدی و موکد به وضعیت مالیاتی برای سینماگران و هنرمندان که در لایحه جدید دولت برای تصویب به مجلس ارسال شده است و دقت لازم توسط هئیت دولت در تنظیم آن صورت نپذیرفته است و به نظر میرسد دقت لازم و پیگیری توسط وزارت ارشاد برای اصلاح و ترمیم آن با کندی صورت می‌گیرد.
‎- توجه به فعال شدن سامانه مالیاتی و سامانه مودیان مالیاتی و اهمالی که در آن به ضرر سینماداران و پخش کنندگان و تولید کنندگان در حال پیگیری است.
‎- تصمیم برای تشکیل کارگروهی برای ملاقات با رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون اول رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر دارایی و….
‎- تاکید شورای عالی تهیه کنندگان به تهیه پیشنویس قرارداد تیپ که یک طرف آن تهیه کنندگان هستند و آمادگی برای نشستهای تخصصی با نمایندگان صنوف برای نهایی شدن آن با مدیریت هیات رئیسه خانه سینما.
‎- تاکید برای پیگیری اصلاح اساسنامه خانه سینما.
‎- گفتگو درباره شرایط بانک فیلمنامه و تقاضا برای به روز شدن آیین نامه آن و رفع مشکلات ساختاری در فرایند ثبت طرح ها و فیلمنامه ها و ثبت و حفاظت از حقوق معنوی و مادی سینماگران در عرصه ملی و بین المللی.
‎- پیشنهاد برگزاری جلسات گفتگو و هم اندیشی برای جلب مشارکت حداکثری انجمن VOD و حضور فعالانه آنها در پیشبرد اهداف صنفی خانه سینما برای بهبود وضعیت شغلی اصناف.
‎- طرح مشکلات حقوقی ثبت خانه سینما و صنوف در سامانه وزارت ارشاد و عدم اصلاح سامانه تا این لحظه توسط وزارت ارشاد و تاکید بر لزوم اصلاح سامانه وزارت ارشاد مناسب با ساختار حقوقی خانه سینما.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها