تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۱۴:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 15633

مجموعه فیلم‌های کوتاه «آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند» از شبکه نمایش پخش می‌شود.

به گزارش سینماسینما، از روز یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت هر شب ساعت ۲۲:۳۰ مجموعه «آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند»، به روی آنتن شبکه نمایش خواهد رفت.

آلفرد هیچکاک، استاد مسلم تعلیق و دلهره سینما، ۱۸۹۹ انگلستان در طول دوره زندگی خود فیلم‌ها و مجموعه‌های زیادی را کارگردانی کرد. تبحر هیچکاک در ژانر دلهره و معمایی باعث شد علاقمندان زیادی در بین مخاطبان و منتقدان سینما پیدا کند. در ۱۹۳۹ وارد سینمای هالیوود شد و آثاری فاخر را کارگردانی کرد. «مردی که زیاد می‌دانست»، «ربکا»، «شمال از شمال غربی»، «سرگیجه» و «پرندگان» برخی از آثار شناخته شده وی هستند. از مهمترین و عجیب‌ترین مسائل زندگی حرفه‌ای او، عدم دریافت جایزه اسکار است!

مجموعه «آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند» در هفت فصل و مجموعا در ۳۶۱ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای ساخته شده است. هر قسمت با معرفی کوتاهی توسط خود هیچکاک آغاز می‌شود و داستانی مجزا دارد. یار همیشگی هیچکاک برنارد هرمان، آهنگساز این مجموعه و یکی از دلایل اصلی فضای دلهره کار است.

مجله تایمز این مجموعه را جزو صد مجموعه برتر تاریخ سینما قرار داده است.

«آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند» از ۲۶ اردیبهشت هر شب ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه نمایش پخش خواهد شد و صبح روز بعد ۱۰:۳۰ دقیقه و ۱۶:۳۰ عصر تکرار خواهد شد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها