تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۵ - ۰۲:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20707

مراسم یاد بود عباس کیارستمی (۱۵)کیهان نوشت:

فیلمساز شبه روشنفکر که مدتها پیش جامعه منتقدین سینما را چهارپا خطاب کرده بود، جامعه پزشکی را به قتل عباس کیارستمی متهم کرد و با الفاظی زشت پزشکان را هدف اهانت قرار داد.
داریوش مهرجویی که در ساخته های اخیر خود نوعی پریشان حالی را به نمایش گذاشته است در مراسم یادبود کیارستمی که پریروز در تالار حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، مدعی شد قاتل کیارستمی در میان ماست.
او گفت: پزشکان بی عرضه، احمق، گوهر گران بهایی را کشتند و ما وظیفه مان این است که آنها را به محاکمه بکشیم.
مهرجویی قبلاو به دنبال ناخشنودی منتقدین سینما از فیلمهایش، آنها را چهارپا نامید!
هتاکی و اتهام سازی و خود بزرگ پنداری، از نشانه های مسلم طیف مدعی روشنفکری است.
در همین حال، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگویی با خبرنگاران در حاشیه مراسم یاد شده،گفت: من از وزیر بهداشت خواهم خواست تا شخصا موضوع پرونده پزشکی کیارستمی را با جدیت پیگیری کند.
اما در واکنش به هتاکی های «داریوش مهرجویی» یک پروفسور رادیولوژی گفت: واقعا متاسفم کسانی که انتظار می رود پرچمدار انسانیت و معنویت باشند، دست به اهانت و توهین به جامعه بزرگ و شریف پزشکی می زنند.
«حسین قناعتی» استاد دانشگاه تهران با گلایه از هجمه های اخیر که به جامعه پزشکی وارد می شود، گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم، وی دچار عارضه درمان شده بود و برای ادامه درمان به فرانسه برده شد که در آنجا در اثر آمبولی ریه و تزریق داروی ضد انعقاد دچار ضربه مغزی شده و به علت خونریزی مغزی فوت کرد.
این پروفسور رادیولوژی ضمن تاکید بر اینکه مرحوم کیارستمی اگر در ایران می ماند، اکنون زنده بود، گفت: عارضه ای که برای وی در فرانسه رخ داده است، اگر در ایران حادث می شد، جراحان اعصاب ایرانی قطعاً به راحتی توانایی کنترل و درمان آن را داشتند.
یکی از پزشکان در تماسی با کیهان گفت ای کاش یک بار آقای مهرجویی این الفاظ را در رابطه با دولت های غربی به ویژه دولت فرانسه که با وارد کردن خون های آلوده به آحاد مردم ایران آسیب رساند به کار می برد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

 1. مژگان
  ۲۶, تیر, ۱۳۹۵ ۶:۱۰ ب٫ظ

  در این که ممکنه پزشک استاد مرحوم مقصر بوده یا حتی بیشتر پزشکان بیمارستان جم حرفی نیست و باید پیگیری بشه و حق به حق دار برسه
  اما حتی الان هم هیچ کس حق نداره کل این جامعه را زیر سوال ببره
  من شخصا تا فوت استاد مرحوم از بیماری ایشون اطلاع هم نداشتم چون اهل سینما نیستم و اخبار سینما را پیگیری نمیکنم اینکه یک دفعه در یک روز حجم زیادی از پیامها برام میرسه که توی اون من هم خطاب به بی وجدانی و احمقی و …شدم غیر قابل تحمله این مسئله مربوط به تعداد انگشت شماری از پزشکان بوده نه همه
  پس هرکس همه افراد این جامعه را اینطور خطاب کنه قطعا خودش بهتر از آنچه راجع به بقیه گفته نیست خواه ستاره باشد و خواه دیگری….

نظر شما


آخرین ها