تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۰:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 116839

بولتن نیوز نوشت :رئیس سازمان صدا و سیما در اختتامیه دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی گفته است که ۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است!

باید از ایشان سوال کرد منظور شما از فضای مجازی کجاست؟! اصلا تا به الان در این فضا شخصا حضور پیدا کرده اند و اگر هم حضور پیدا کرده اند، چه چیزهایی دیده اند که به نظرشان ۸۰ درصد این فضا دارای محتوای مستهجن است و ایشان و سازمان تحت مدیریتشان باید با برنامه سازی فرزندان این مملکت را از این منجلاب نجات دهند؟!

علی عسگری از محتوای ناسالم فضای مجازی صحبت می کند ولی نگاهی به آنچه که در دوره مدیریتش بر صدا و سیما رفته است، نمی کند. سریال هایی که به سبک سریال های ترکیه ای عشق های چند ضلعی را ترویج می دهند و زندگی های اشرافی و شهر بی قانون را نمایش می دهند و برنامه های سفارشی که فرهنگ مصرف را تبلیغ می کنند. جناب علی عسگری بهتر است که محتوای آن چه که از صدا و سیما پخش می شود را مورد پالایش قرار دهد، سپس به محتوای فضای مجازی ورود پیدا کند.

اما سوالی برای همه اهل فن و فعالان رسانه ای و فرهنگی به وجودآمده است که منبع این آمار ۸۰ درصدی علی عسگری کجاست؟! کسی منکر مشکلات این فضا نیست اما اینکه گفته شود تنها ۲۰ درصد از این فضا سالم است، حقیقت ندارد. این حرف یا دروغ است و یا از سر جهل. هر کدامشان باشد علی عسگری باید پاسخگو باشد که چرا چنین اظهار نظری کرده است و از طرف خود چنین آماری داده است.

امروز و در عرصه جنگ نرم، اتفاقا نیروهای فعال با قدرت حداکثری مشغول فعالیت هستند و محتوای خیلی خوبی در این فضا تولید می شود. مضاف بر این نکته، حتی اگر کسی از مملکت ما در این فضا هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد، همچنان حجم محتوای مستهجن بسیار کمتر از این مقداری است که علی عسگری گفته است.

البته یک احتمال دیگر را نیز باید در نظر گرفت. احتمالی که معمولا برای برخی مدیران رخ می دهد و آن بلای حرف زدن است. مدیران ما همچنان یاد نگرفته اند که اگر از چیزی اطلاع ندارند، بهتر است در آن زمینه سکوت کنند تا خدای نکرده اتفاقی مشابه آن چه که برای علی عسگری رخ داده، برایشان رخ ندهد. لازم نیست برای اینکه یک نفر بگوید من به جنگ نرم اشراف دارم و فضای مجای را هم می شناسم، از خود آمارسازی کند تا چیزی گفته باشد. این رفتار باعث می شود که آن فرد تنها به علت شهوت حرف زدن و اظهار نظر کردن آبروی خود را هم ببرد.

نه تنها علی عسگری بلکه هر کسی که تریبونی در اختیار دارد بهتر است پیش از حرف زدن راجع به حوزه ای که از آن شناخت ندارد، سکوت پیشه کند. قطعا از این سکوت ضرری به حیثیتش نخواهد خورد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها