تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۱۵:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 36967

محمدعلی سجادیسخنگوی کانون کارگردانان سینمای ایران در پی توقف اکران فیلم «مشکل گیتی» (به دلیل پخش تیزرهایش از ماهواره)، واکنش نشان داد.

به گزارش سینماسینما، محمد علی سجادی گفت: درباره فیلم «مشکل گیتی» بهرام کاظمی کانون کارگردانان پرسش دارد که مگر این فیلم با معیارها و ضوابط فرهنگی ما ساخته نشده است که هراس داریم از دیده شدن فیلم؟! ما باید خوشحال باشیم آثار تولیدی ما که با معیارها و ضوابط داخلی ساخته شده است به معرض دید بیایند و در آن سوی مرزها دیده شوند،آن هم در شرایطی که انواع و اقسام کالاهای دیگر تبلیغ می‌شود.

او ادامه داد: منع نمایش فیلم بهرام کاظمی با چه معیاری انجام گرفته، آیا همچون تحریم فیلم‌ها توسط حوزه هنری که قانون را به سلایق شخصی تفسیر می‌کنند، اتفاق افتاده است؟ آقای کاظمی به واقع نماینده کارگردانان مستقل و بخش خصوصی است که پس از گذر از هفت خوان جمع کردن منابع مالی (بدون پول‌شویی) و ممیزی، تولید و جا انداختن فیلم در تنگنای پخش و گرفتن اکران حالا به تبلیغ کالای فرهنگی‌اش پرداخته در حالی که سیمای وطنی حمایتی از سینمای ایران نمی‌کند یا اگر هم می‌کند، درست براساس تفسیر گروهی و جناحی‌اش به سمت حمایت احتمالی از برخی آثار می‌رود.

سجادی در پایان گفت: فیلم «مشکل گیتی» که انگار نه مشکل یک فیلم بلکه مشکل کل گیتی و جهان شده است، حال ما اعضای شورای کانون کارگردانان خواهان رفع توقیف از فیلم بهرام کاظمی هستیم و تمام قد برابر حمایت آثار فرهنگی و هنری ایرانی با هر کم و کیف می‌ایستیم

طی چند روز گذشته فیلم «مشکل گیتی» به دلیل پخش تیزرهایش از ماهواره، نمایش‌اش به دستور دادستانی متوقف شده است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها