تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۰:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 75314
سوسن پرور گفت: به دوستانی که خبر توهین من به مخاطب را منتشر کرده‌اند می‌گویم که ای کاش شما هم به تماشای نمایش من بنشینید. شما که نگران مخاطب تئاتر هستید بیایید تا نگرانی‌هایتان برطرف شود.

به گزارش سینماسینما، دوشنبه همین هفته خبری مبنی بر توهین سوسن پرور کارگردان و بازیگر نمایش هایلایت منتشر شد. خبری که در محافل تئاتری به سرعت بازتاب پیدا کرد و ما را بر آن داشت تا از چند و چون این ماجرا مطلع شویم.

آنچه در متن این خبر آمده از زنگ خوردن تلفن همراه یکی از تماشاگران در حین اجرای نمایش «هایلایت» حکایت دارد. اتفاقی که بعد از آن به قطع نمایش و برخورد کارگردان اثر منجر شده است. در ادامه این خبر آمده است: برخورد این کارگردان با یک مخاطب که صرفاً مخاطب یک نمایش خاص نیست و سرمایه تئاتر رو به توسعه ایران است می‌تواند زمینه دل‌آزردگی و دوری او از تئاتر شود. آنچه مسلم است این مخاطب دست‌کم تا مدت‌ها از تئاتر دوری خواهد کرد و به نظر می‌رسد دیگر پا به سالن باران نخواهد گذاشت. قطعا او این خاطره تلخ را در دایره ارتباطات خود تعریف خواهد کرد و تصویر هنرمند تئاتر در اذهان بسیاری خدشه دار خواهد شد.

به همین مناسبت سوسن پرور نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش هایلایت در یادداشتی به این اتفاقات و خبر منتشر شده واکنش نشان داد. در این یادداشت آمده است:‌

«این جوابیه نیست فقط تشکری است از اعماق دلم از خبرگزاری محترم ایران تئاتر، داستان تحقیری که کردم را خواندم. اگر به عهده خودم گذاشته بودید حقیقی‌تر می نوشتم البته می فهمم برای بزرگ نمایی و بولد کردن قصه مجبور بودید از من ناظمی ترسیم کنید با یک خط کش آهنی در دست و آن ادبیاتی که به آن اشاره کردید و صد البته از تماشاگر هم یک مظلوم به تصویر بکشید.

دست مریزاد که این قصه باعث شد کسی راجع به مخاطب من بنویسد اما ای کاش از اول تر می نوشتید از خرداد ماه که شروع به نوشتن نمایش کردم و با مردم قدم به قدم پیش رفتم، برای مردم نوشتم و برای آنها اجرا کردم هیچ کس مخاطبش را اندازه من دوست ندارد این را اگر می توانید از خود مردم بپرسید که چگونه به حضورشان احترام گذاشته ام.

اما من به قلب تپنده بازیگرم هم احترام می گذارم و شما نگران آن تماشاگر نباشید نه تنها از تئاتر دور نمی شود بلکه طبق صحبتی که با او داشتم به زودی دوباره به تماشای کارم می آید و البته این بار با موبایل خاموش و ای کاش شما هم دوباره به تماشایم بنشینید خیلی از مردم بیش از ۵ بار هم آمده اند شما که نگران مخاطب تئاتر هستید بیایید تا نگرانیهایتان برطرف شود.»

منبع: میزان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها