تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 16629

اصغر فرهادیدرست همان ساعاتی که توپخانه دلواپسان کاغذی و مجازی، قلب «کن» و اصغر فرهادی را هدف گرفته بود، ‌صداوسیمای جمهوری اسلامی در اقدامی کم‌سابقه، خبر موفقیت فیلم «فروشنده» را در مهم‌ترین رخداد سینمایی جهان بدون جانبداری و بی‌طرف پوشش داد.

 شبکه یک و خبر، بخش نسبتا زیادی از آنتن روز گذشته خود را به خبر اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد به «شهاب حسینی» و همچنین جایزه بهترین فیلم‌نامه جشنواره کن به اصغر فرهادی اختصاص دادند.

علیرضا صادقی، مجری شبکه خبر این موفقیت را این‌طور گزارش کرد: «دو جایزه جشنواره فیلم کن در فرانسه به ایرانی‌ها رسید. سیدشهاب‌الدین حسینی، بهترین بازیگر نقش اول مرد را در این جشنواره از آن خود کرد و اصغر فرهادی برای بهترین فیلم‌نامه جایزه گرفت». در ادامه صدای گزارشگر روی تصاویر مربوط به حضور عوامل فیلم فروشنده در کن قرار گرفت: «لحظه طلایی شکار جایزه توسط شهاب حسینی، دیشب در اختتامیه شصت‌ونهمین جشنواره کن فرانسه، بازیگر توانمند کشورمان جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی در فیلم فروشنده اصغر فرهادی از آن خود کرد. دقایقی بعد فرهادی هم با گرفتن جایزه بهترین فیلم‌نامه غرور و موفقیت ایرانی در فرانسه را درخشان‌تر کرد.
حسینی جایزه خود را متعلق به همه مردم ایران دانست. سیدشهاب‌الدین حسینی ۴٢ سال پیش در تهران به دنیا آمد. سال ٧٧ وقتی ٢۴ ساله بود با اجرا در برنامه تلویزیونی نوجوانانه اکسیژن وارد عرصه هنر شد و…».
گزارشگر گزارش خود را چنین پایان داد. «دیشب تمام آسمان کن پر از شهاب بود».

منبع: شرق

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. نادر
    ۴, خرداد, ۱۳۹۵ ۲:۲۹ ب٫ظ

    فرهادی جایزه اش را مدیون شاهزاده قطری است که روی فرش قرمز کن سان میداد نه شما.

نظر شما


آخرین ها