تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۴:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 15688

رونمایی از پوستر جشنواره فیلم سبزنشست خبری جشنواره فیلم سبز روز گذشته با حضور فرهاد توحیدی دبیر جشنواره و مهدی توحید‌پور دبیر اجرایی جشنواره در محل موسسه صبا برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: پنجمین جشنواره فیلم سبز به همت سازمان حفاظت محیط زیست، تاریخ ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سالجاری در تهران«سینما فلسطین، مرکزفرهنگی هنری صبا وکانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان» و همزمان در سراسرکشور برگزار می‌شود.

فرهاد توحیدی ادامه داد:  جشنواره فیلم سبزبه منظور ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست با ابزار و بیان هنری و نیز شناسایی آثار ارزشمند در توجه بخشیدن به حفاظت محیط زیست و توسعه آگاهی مردم باگستره بین المللی برگزار می شود.

وی درباره اهداف جشنواره نیز گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم سبز سه هدف آگاه‌سازی مردم و مسئولین در حوزه حفاظت محیط زیست، ایجاد زمینه ارتباط هنرمندان با مردم در این حوزه و ترویج محصولات فرهنگی، هنری، سینمایی را دنبال می‌کند. سیاست اصلی سازمان در اجرای این جشنواره مشارکت مردم در صیانت از محیط زیست، برانگیختن درک و باور مسئولین برای حفظ این حوزه است.

دبیرجشنواره بین المللی فیلم سبز ایران با اشاره به بخش های مختلف این جشنواره تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش فیلم و هنرهای تجسمی برگزار می شود که در بخش فیلم  نیز خود در دوگروه ملی و بین المللی برگزار می شود. علاوه بر آن از برنامه های دیگر جشنواره برگزاری‌کارگاه‌ها، همایش ها، سمینارها و سخنرانی های مرتبط تقسیم و در آخر حضور پرنگ و موثر سازمانهای مردم نهاد است.

توحیدی در ادامه خاطرنشان کرد: جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران طی چهار دوره در سال های ۱۳۷۷، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱ و ۱۳۸۴ برگزار شد که پس از آن این جشنواره دچار وقفه‌ای ۱۰ ساله شد، در سال ۱۳۹۳که موسوم به«اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی» بود سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم به احیاء این جشنواره به عنوان یک اقدام فرهنگی قابل توجه در زمینه حفاظت محیط زیست‌گرفت. همچنین مقرر شد که برگزاری این جشنواره توسط سازمان‌های مردم نهاد انجام پذیرد‌ و ‌انجمن تمدن سبز و هنرمندان حامی محیط زیست به عنوان مجری دوره پنجم جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در سال ۱۳۹۵ انتخاب شدند.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم سبز با بیان اینکه کشورهای زیادی آثارشان را به این جشنواره ارسال کرده اند گفت: کشورهای آلمان، آمریکا، فرانسه، لهستان و ایتالیا در ارسال فیلم به پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز رکوردار شدند و از ۳۸ کشور فیلم هایی در رابطه با محیط زیست به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم سبز رسید که از میان این کشورها، آلمان، آمریکا، فرانسه، لهستان و ایتالیا به ترتیب تعداد فیلم های بیشتری به جشنواره فیلم سبز ارسال کردند.

توحیدی  ادامه داد: جشنواره بین المللی فیلم سبز مهمترین رویداد فرهنگی حفظ محیط زیست خاورمیانه است که پس از ۱۰ سال سکوت در سراسر ایران  برگزار می شود که با توجه به اهمیت آن و تولد دوباره اش تلاش شده تا جشنواره ای درخور فرهنگ حفظ محیط زیست برگزار شود.

وی یادآور شد: جشنواره بین المللی فیلم سبز اتفاق خوبی در فرهنگ و حفظ محیط زیست کشور است و همه تلاش ها برای برگزاری شایسته آن است در سراسر ایران است.

توحیدی درباره مدیران و مشاوران جشنواره نیز گفت: جعفر صانعی مقدم به عنوان مشاورعالی دبیر جشنواره، مهدی قربان پور مدیر بخش سینمای ایران، بهنام آقایی مدیر بخش بین الملل، امیرعابدی دبیر بخش هنرهای تجسمی، مزدک میررمضانی مسئول امور استان ها، شهرام کریمی مدیر کارگاه های آموزشی و مرتضی رنجبران مدیر روابط عمومی پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز در کنار ما بودند. همچنین دکتر ژما جواهری پور به عنوان مشاور زیست محیطی و آموزش جشنواره، دکتر اسماعیل کهرم به عنوان مشاور عالی محیط زیست جشنواره، دکترهومان لیاقتی به عنوان مشاور عالی جشنواره، فرهاد ورهرام  به عنوان مشاورعالی جشنواره، طاها بهبهانی به عنوان مشاورعالی هنری جشنواره، محسن هاشمی به عنوان مشاور عالی و امور فرهنگی جشنواره حضور دارند.

وی با اشاره به حضور برخی هنرمندان به عنوان سفیر نیز گفت: در میان هنرمندان فاطمه معتمد آریا، رضا کیانیان ، شبنم قلیخانی و گروه موسیقی پالت به عنوان سفیران این جشنواره همراه ما ستند که این هنرمندان در زمینه محیط زیست فعالیت هایی داشتند و نسبت به موضوع و مشکلات محیط زیست واکنش های زیادی نشان داده بودند.

توحیدی درباره هیات انتخاب جشنواره نیز گفت: فرزاد توحیدی، مهرداد زاهدیان، جعفر صانعی مقدم، مهدی قربان پور، بهمن کیارستمی، وحید نصیریان و دیکرانوهی هواکمیان از جمله افرادی هستند که هیات انتخاب جشنواره را بر عهده داشتند که فیلم هایی را در بخش های مختلف انتخاب و شایسته حضور در بخش مسابقه دانستند.

وی درباره بزرگداشت خسرو معصومی نیز گفت: با توجه به اینکه خسرو معصومی آثار زیادی درباره محیط زیست ساخته است بزرگداشتی را برای این کارگردان سینمای ایران در مراسم افتتاحیه این جشنواره برگزار می کنیم. معصومی تاکنون سه فیلم بلند سینمایی به نام های «رسم عاشق کشی»، «جایی در دور دست» و «باد در علفزار می پیچد» درباره مساله قطع درختان و حفاظت از محیط زیست ساخته است که بسیار هم مورد توجه قرار گرفته است.

توحیدی با اشاره به پیوستن جشنواره بین المللی فیلم سبز به GFN نیز توضیح داد: جشنواره بین المللی بعد از ده سال تلاش به GFN شبکه جهانی فستیوال های فیلم سبز که مقر اصلی آن درایتالیاست، پیوست.تمام جشنواره هایی که درباره محیط زیست در سراسرجهان برگزار می شوند عضو این شبکه جهانی هستند. با تلاش های مسؤولان اجرایی پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز به منظور ایجاد وجهه جهانی برای این جشنواره، تمام مراحل اداری لازم انجام شد و این جشنواره به طور رسمی به « شبکه جهانی جشنواره های فیلم سبز (GFN: Green Film Network)» پیوست.

وی ادامه داد: نام و مشخصات پنجمین دوره جشنواره و فراخوان آن بر روی سایت رسمی این شبکه معتبر بین المللی قرار گرفته است و بعد از پیوستن جشنواره فیلم سبز به این شبکه جهانی، بسیاری از اعضا برای این جشنواره پیام تبریک فرستادند و برای همکاری اعلام آمادگی کردند.این عضویت منجر به درخواست حضور فیلم های خارجی در بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز شد و ایران به عنوان تنها نماینده برگزارکننده جشنواره فیلم سبز در خاورمیانه شناخته می شود.

توحیدی ادامه داد: با این عضویت از این پس ایران می تواند تعامل فرهنگی بیشتری در زمینه محیط زیست با دیگر کشورهای دنیا داشته باشد. از طرف دیگر راه حضور صنایع سبز و انرژی های نو به ایران باز می شود. همچنین هنرمندان جهانی که سال ها در حوزه محیط زیست فعالیت می کنند، به ایران سفر خواهند کرد و تجربیات خودشان را در کارگاه ها و سمینارهایی که برگزار خواهد شد، در اختیار هنرمندان ایرانی قرار خواهند داد.

وی یادآور شد: عضویت در شبکه جهانی جشنواره های فیلم سبز به حضور گردشگران جهانی در ایران کمک بیشتری خواهد کرد. همچنین بعد از عضویت در GFN یونسکو و UNDP (برنامه های توسعه سازمان ملل) از ایران حمایت بیشتری خواهند کرد.

دبیر جشنواره فیلم سبز درباره تعداد آثار رسیده به جشنواره نیز گفت: در بخش انیمیشن ۳۸ اثر، مستندهای بلند ۱۲ اثر، مستندهای کوتاه ۲۰ اثر، فیلم های داستانی بلند ۱۰ اثر و فیلم های داستانی کوتاه ۳۰ اثر را هیات انتخاب شایسته حضور در بخش مسابقه بخش ملی دانستند.

وی درباره بخش تجسمی جشنواره نیز گفت: از  ۱۵۰۰ اثر رسیده به بخش تجسمی جشنواره در شش رشته عکس، گرافیک، نقاشی، کاریکاتور، هنرهای مفهومی و مجسمه سازی بیشترین تعداد آثار به بخش عکس تعلق دارد.آثار رسیده در رشته های کاریکاتور، گرافیک، نقاشی، مجسمه و هنرهای مفهومی بعد از عکس به ترتیب دارای بیشترین تعداد اثر هستند.

توحیدی درباره هیات انتخاب و داوری بخش تجسمی جشنواره نیز گفت:  آثار بخش تجسمی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز (به ترتیب حروف الفبا) توسط افشین بختیار، تاها بهبهانی، کامبیز درم بخش، امیر عابدی، حسین محجوبی و ساعد مشکی انتخاب و داوری می شود.

ماجرای دی کاپریو

فرهاد توحیدی دبیر جشنواره فیلم سبزدبیر جشنواره بین المللی فیلم سبز درباره واکنش لئوناردو دی کاپریو درباره دریاچه ارومیه  نیزگفت: این موضوع نشان توجه و اهمیت این ماجرا در فضای بین المللی است زیرا دریاچه ارومیه بزرگترین دریاچه آب شور جهان و یکی از مهم ترین مناطق طبیعی است. اما حالا به جای این که ممد حیات باشد تبدیل به یک تهدید زیست محیطی شده است. بنابراین اقدام دی کاپریو اقدام خوبی بود. تلاش می کنیم تا بتوانیم پیام تصویری از او بگیریم یا حتی هنرمندان دیگر مانند ریچارد بارو. امیدواریم بتوانیم با دی کاپریو ارتباط برقرار کنیم اما برای دعوت او به جشنواره دیر شده است. هر چند که نماینده منتخب مجلس دهم از شهر ارومیه او را رسما دعوت کرد اما در جریان هستید که پروسه صدور ویزا بسیار زمان بر هست و ما نزدیک یک ماه است که درگیر گرفتن ویزا برای مهمانان خارجی جشنواره هستیم.

معرفی داوران بخش ملی و بین الملل

فرهاد توحیدی دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در نشست رسانه ای خود اسامی داوران بخش ملی و بین المللی را اعلام کرد.

فرهاد توحیدی درباره داوران بخش های مختلف جشنواره گفت: نیکولای اُلریش نیمان کارگردان و رئیس جشنواره بین المللی فیلم سبز برلین، آنتوان حداد فیلمساز فرانسوی از GFN فرانسه و ترزا کامو از فیلمسازان محیط زیستی مکزیک داوران خارجی و علیرضا شجاع نوری و احمد ضابطی جهرمی به عنوان داوران ایرانی در بخش بین الملل داوری آثار را برعهده دارند.

وی ادامه داد:  همچنین مرضیه بروند، آیدا پناهنده، اسماعیل کهرم، شهاب الدین عادل، عزیزالله حاجی مشهدی، وحید نصیریان و محسن امیریوسفی داوری بخش سینمای ایران را برعهده دارند.

نمایش رایگان فیلم های محیط زیستی برای عموم مردم

دبیر اجرایی جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز مهمترین رویداد فرهنگی- محیط زیستی خاورمیانه است که پس از ۱۰ سال سکوت برگزار می شود و برای اولین بار است که این جشنواره توسط یک NGO برگزار می شود.

مهدی توحیدپور ادامه داد:  NGOتمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست که به صورت تخصصی روی هنر و محیط زیست کار می کند از سال ۷۸ که رسما آغاز به کار کرد تا امروز بر روی پروژه های فرهنگی همچون تولید آثار مستند، برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی برای حفظ محیط زیست کار کرده است.  البته تمام سمن ها در سراسر کشور در برگزاری این جشنواره با ما همکاری دارند و نخستین بار است که این همه سازمان مردم نهاد در یک پروژه واحد و مشترک فعالیت می کنند زیرا مهم ترین هدف این جشنواره آگاهی رسانی به جامعه است که تشکل های زیست محیطی می توانند در این زمینه بهتر عمل کنند.

دبیر اجرایی جشنواره بین المللی فیلم سبز  با بیان اینکه مهم ترین و بزرگترین مشکل ما تامین بودجه جشنواره بود، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و ارگان های دیگر منابع مالی نداشتند تا در اختیار جشنواره بگذارند بنابراین مجبور شدیم تا خودمان حامی مالی جذب کنیم و این یکی از بزرگترین چالش های این دوره جشنواره بود. در واقع جشنواره ما با همت عالی در حال برگزاری است.

جشنواره فیلم سبز به زیستگاه انسان می پردازد

توحیدپور همچنین گفت: مهم ترین تفاوت جشنواره بین المللی فیلم سبز با جشنواره های دیگر در موضوع آن است که به زیستگاه انسان و سلامت جامعه که همه ما در آن سهم داریم، می پردازد. سینماگران با ساخت فیلم و هنرمندان با ساخت آثار تجسمی و ارسال آنها به ما به عنوان یک مراجع فرهنگی کمک کردند تا با ابزار هنر در راه حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی در این رابطه تلاش کنیم.

مراکز میزبان جشنواره فیلم سبز

وی درباره محل برگزاری جشنواره نیز گفت: سینما فلسطین به عنوان کاخ اصلی جشنواره، سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان مرکز گردشی جشنواره برای تکرار فیلم ها و مرکز فرهنگی و هنری صبا برای به نمایش گذاشتن آثار بخش تجسمی و برگزاری سمینارها از مراکز اصلی جشنواره هستند.

توحیدپور ادامه داد: اکران فیلم های جشنواره از ساعت ۱۰ صبح آغاز می شود و تا ساعت دوازده شب ادامه دارد. در کنار نمایش فیلم ها، کارگاه ها و سمینارهای مرتبط با فرهنگ و محیط زیست درباره موضوعاتی همچون آب، پسماند، انرژی های نو، و یا کارگاه های هنری شامل عکاسی طبیعت، گردشگری، فیلمسازی و …. برگزار می کنیم  و علاوه بر آن کارگاه های تخصصی محیط زیست در مرکز فرهنگی و هنری صبا و کارگاه های هنری در سینما فلسطین برگزار می شود و ورود تمام علاقمندان به این کارگاه ها و سمینارها آزاد است.

نمایش فیلم های جشنواره بین المللی فیلم سبز برای عموم رایگان است

دبیر اجرایی جشواره بین المللی فیلم سبز گفت: بخش تجسمی جشنواره برای اولین بار است که در ۶ رشته کاریکاتور، گرافیک، نقاشی، هنرهای مفهومی، عکاسی و مجسمه سازی با همکاری فرهنگستان هنر به این جشنواره اضافه شده است. این فرهنگستان در راستای همکاری با جشنواره فیلم سبز محیط موسسه فرهنگی و هنری صبا را در طول جشنواره در اختیار جشنواره قرار می دهد.

توحیدپور ادامه داد: آثار تجسمی از کشورهای برزیل و مکزیک داریم که با همت و همکاری بخش فرهنگی سفارت های برزیل و مکزیک به ایران فرستاده شده اند و در بخش خارج از مسابقه در گالری ها به نمایش در می آیند. در بخش خارج از مسابقه آثار هنرمندان تجسمی پیشکسوت در ارتباط با محیط زیست نیز به نمایش در می آید.

وی ادامه داد: خیابان مظفر که در بین دو محل جشنواره یعنی سینما فلسطین و مرکز فرهنگی هنری صبا قرار دارد نیز محلی است که بخش های جنبی دیگر جشنواره همچون برگزاری تئاتر خیابانی، عروسک گردانی و سیاه بازی با موضوع محیط زیست در این خیابان اتفاق می افتد. غرفه سازمان های مردم نهاد و معرفی محصولات ارگانیک هم در این خیابان برپا می شود.

توحیدپور یادآور شد: جشنواره بین المللی فیلم سبز به صورت همزمان در سی و یک مرکز استان و سه جزیره برگزار می شود.

 

پوستر جشنواره بین المللی فیلم سبز به علی وزینی تقدیم شد

رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در نشست خبری این جشنواره به علی وزینی خبرنگار و عکاس حوزه هنر که چندی پیش درگذشت، تقدیم شود.

پوستر این جشنواره با حضور فرهاد توحیدی دبیر جشنواره، مهدی توحیدپور دبیر اجرایی جشنواره ، امیر عابدی مدیر بخش تجسمی و مرتضی رنجبران مدیر روابط عمومی جشنواره و اهالی رسانه رو نمایی شد.

سارا نفر این پوستر را طراحی این پوستر را بر عهده داشته است  که در این پوستر تلاش شده از المان های محیط زیستی و سینمایی در کنارهم استفاده شود.

تقدیر از فعالان محیط زیست

بخش سوم نشست خبری به پاسخ به سوالات خبرنگاران اختصاص داشت که مهدی توحیدپور با اشاره به این که در جشنواره بین المللی فیلم سبز از محیط بانان و فعالان محیط زیست که بدون هیچ چشم داشتی از طریق سازمان های مردم نهاد فعالیت می کنند، تقدیر می شود، گفت:امیدوارهستیم که این قدردانی سبب شود تا توجه عمومی به این اقشار بیشتر جلب شود زیرا آنها بیشترین زحمت و بار سازمان حفاظت محیط زیست را به دوش می کشند.

دبیر اجرایی جشنواره افزود: در دولت تدبیر و امید که حفاظت از محیط زیست و سلامت انسان مورد توجه است امیدوار هستیم با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست بتوانیم از محیط بانانی که در این عرصه سختی کشیده اند تشکر کنیم.

ابراهیم حقیقی مشاور هنری جشنواره فیلم سبز

در ادامه فرهاد توحیدی ابراهیم حقیقی را به عنوان مشاور هنری  پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی کرد و در خصوص صدور بیانیه محیط زیستی گفت: قطعا بیانیه خواهیم داشت اما باید روی آن کار کنیم. زیرا نمی خواهیم تنها برگزارکنندگان جشنواره این بیانیه را صادر کنند.

وی افزود: در نظر داریم از اساتید برجسته کارگاه، شرکت کنندگان در این کارگاه ها و فعالان محیط زیستی بخواهیم که با هم در صدور یک بیانیه همکاری کنیم تا به یک گویش ملی برسیم. در جشنواره بین المللی فیلم سبز بیش از آن بخواهیم آثار هنری را در معرض دید و قضاوت مردم قرار دهیم، به آن به عنوان یک فرصت نگاه می کنیم که قرار است ما را به یک گویش ملی برساند درواقع می خواهیم با گروه های مختلف مردم ارتباط برقرار کنیم.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم سبز تاکید کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم نگاه مهربان تری نسبت به محیط زیست وجود دارد. اینکه بنزین آلوده را حذف کردند و بنزینی با استانداردهای بالا توزیع کردند نشان دهنده این است که به سلامت زیستی اهمیت می دهند و نگاه متفاوت تری به این مقوله دارند. در این میان سازمان های مردم نهاد هم باید به کمک دولت بیایند و مروج ایده های محیط زیستی باشند.

وی خاطرنشان کرد: امسال اقدام و عمل سر لوحه همه فعالیت ها قرار گرفته است، طبیعتا در حوزه محیط زیست هم امیدواریم شاهد این اقدام و عمل باشیم.

مهدی توحیدپور در پاسخ به این سوال که چرا از گروه موسیقی خرس سیاه که در حوزه محیط زیست فعالیت دارند دعوت به همکاری نشده است گفت: آنها تا امروز درخواستی مبنی بر همکاری به ما نداده اند. با این حال ما از تمام هنرمندان و گروه های موسیقی می خواهیم که به محیط زیست بپیوندند و از آنها استقبال می کنیم.

فرهاد توحیدی نیز در این خصوص گفت: البته باید از گروه موسیقی خورشید سیاه دعوت می کردیم اما آنقدر گرفتار مشکلات مالی جشنواره بودیم که فرصتی برایمان باقی نماند تا بتوانیم بیشتر پیگیر این ماجرا شویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم سبز تاسیس شود عنوان کرد: ما خواهش کردیم زمینه تاسیس دبیرخانه دائمی جشنواره آماده شود تا با آمد و رفت دولت ها جشنواره بین المللی فیلم سبز تعطیل و بازگشایی نشود.

دبیر جشنواره بیان کرد:امیدواریم که از دوره آینده جشنواره با حمایت معنوی سازمان حفاظت محیط زیست اما به شکل خصوصی برگزار شود. فکر می کنیم که عضویت در GFN می تواند به این روند کمک کند.

وی در خصوص دوره زمانی برگزاری جشنواره فیلم سبز گفت: اگر به توضیحات سالانه سازمان حفاظت محیط زیست توجه کنید ما در حوزه فیلم مستند و کوتاه از سرمایه های خوبی بهره مند هستیم اما متاسفانه فیلم های بلند سینمایی با موضوع محیط زیست کمتر تولید می شود.

توحیدی با بیان این که امیدواریم این جشنواره بتواند موجب ترویج ساخت فیلم های بلند سینمایی با موضوع محیط زیست شود تاکید کرد: دوست داریم این جشنواره را سالانه برگزار کنیم اما به دلیل کمبود فیلم های داستانی بلند ممکن است به سمت دوسالانه شدن پیش برویم و هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

پخش زنده اینترنتی جشنواره

فرهاد توحیدی دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در نشست خبری امروز صبح گفت: برنامه زنده سینما سبز به صورت ویدیو نت اتفاقات جشنواره فیلم سبز را از سایت تیوال پوشش خواهد داد.

وی با اشاره به این که نخستین بار است که جشنواره ای به صورت ویدیو نت پوشش داده می شود تاکید کرد: این برنامه به مدت یک ساعت هر روز تمام رویدادها و اتفاقات جشنواره فیلم سبز را در معرض دید علاقمندان در سراسر کشور قرار می دهد.

توحیدی افزود: همچنین این ویدیو نت در سالن های جشنواره در تمام مراکز استان ها پخش خواهد شد. ثبت نام در کارگاه ها و رزرو صندلی هم از طریق سایت تیوال انجام می شود.

دبیر جشنواره فیلم سبز عنوان کرد: سایت آپارات نیز در کنار سایت تیوال برنامه های تصویری جشنواره را پوشش خواهد داد و پشتیبان این اتفاق خواهد بود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها