تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۰۲:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 87664

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان تاکید کرد: فیلم فراری همه مراحل قانونی اکران را طی کرده است.

به گزارش سینما سینما،فیروز فاضلی غروب پنجشنبه بر اساس بروز اعتراضاتی در خصوص گیلانی بودن نقش منفی فیلم یادشده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: نمی توان برای فیلمی که تمام مراحل قانونی را طی کرده، تصمیمی فراتر از قانون اتخاذ کرد.
وی افزود: اکران فیلم فراری که از هفته گذشته در سینما میرزا کوچک رشت آغاز شده بود، روز گذشته (چهارشنبه) پایان یافته است.
اکران فیلم فراری طی روزهای اخیر در استان گیلان ، بدلیل گیلانی بودن نقش منفی فیلم، اعتراضاتی را به همراه داشته و اعتراض کنندگان در مقابل سینما میرزا کوچک رشت محتوای فیلم را بد اخلاقی فرهنگی تلقی و آن را توهین به زنان و مردان گیلان عنوان کردند.
فیلم سینمایی فراری، بیستمین ساخته علیرضا داوودنژاد است؛ فراری یک فیلم اجتماعی است که به گفته سازندگان آن، با رویکرد آسیب شناسی جامعه، قشرهای مختلف، عوامل خودشیفتگی کاذب و عدم تناسب زندگی بین طیف های متفاوت با قهرمان خود گلنار به دل شهر می زند.
محسن تنابنده و ترلان پروانه بازیگران اصلی این فیلم هستند. علیرضا داوودنژاد پیش از این فیلم های روغن مار، کلاس هنرپیشگی، مرهم و … را کارگردانی کرده است.
محسن تنابنده به عنوان برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد برای فیلم فراری، از سوی هیات داوران سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر انتخاب شده بود.
گیلان دارای ۹ سینمای فعال و سه سینمای غیر فعال با ظرفیت پنج هزار و ۷۶۸صندلی است.
۱۸۸۱/۲۰۰۷

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها