تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۰۴:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 56360

مسعود کیمیایی، فیلمساز بزرگ و تأثیرگذار تاریخ سینمای ایران به «شهروند» می‌گوید اخباری که درباره پیشنهاد ساخت فیلم ضیافت ۲ درج شده، با این‌که هنوز به قطعیت کامل نرسیده، اما اگر برایش جذابیت داشته باشد، آن را پیگیری خواهد کرد. کیمیایی درباره فضای این فیلم عنوان می‌کند که قصه، قصه همان آدم‌های ضیافت بعد از گذشت ٣٠‌سال را روایت خواهد کرد. این‌که این آدم‌ها چه سرنوشت‌هایی پیدا کرده و حالا چه کار می‌کنند، محور و چارچوب قصه فیلم را تشکیل خواهد داد. کیمیایی که همیشه در مورد سرمایه‌گذار فیلم‌هایش حساسیتی وسواس‌گونه دارد، پیشنهاد ساخت ضیافت ٢ را از طرف یکی از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند عنوان می‌کند و می‌گوید این سرمایه‌گذار حس نوستالژیکی نسبت به این فیلم دارد، اما درعین‌حال من هم باید بدانم آیا نگاه امروز مرا چنین قصه‌ای می‌تواند قالب گیرد یا نه.
ضیافت داستان هفت رفیق دوران دبیرستان را تعریف می‌کند که پس از پایان تحصیلات خود در دبیرستان بدر، قرار می‌گذارند چند‌ سال بعد در یک روز مشخص در مغازه اغذیه‌فروشی محله‌شان که پاتوق آنان بوده، دور هم جمع شوند. این هفت رفیق پس از سال‌ها هرکدام با سرگذشت و موقعیت متفاوتی پا به پاتوق قدیمی‌شان می‌گذارند.
در حالی که کیمیایی در تمام سال‌های اخیر تازه از زیر بار سوالات سیاه عده‌ای درباره سرمایه‌گذاری نهادهای امنیتی در فیلم‌هایی چون ضیافت و سلطان بیرون آمده؛ او که همیشه به‌عنوان هنرمندی معترض و صاحب عقیده مورد علاقه هواداران سینمای معترض بوده، باید دید دوباره ریسک رفتن سراغ پروژه‌ای چون ضیافت را متحمل خواهد شد؟ کیمیایی که همیشه اتهامات درباره رابطه با نهادهای قدرت را بشدت رد کرده و کسانی را که مروج این شایعات بودند مورد سرزنش قرار داده؛ باید بداند رفتن سراغ چنین پروژه‌ای یک‌بار دیگر می‌تواند او را سیبل جریانی خاص کند.  گفتنی است، در روزهای اخیر کیمیایی از قصدش برای ساخت فیلم عدالت شوم خبر داده است؛ فیلمی که به گفته کیمیایی به «شهروند»، با همان آدم‌های عدالت‌خواه همیشه، داستانی تازه می‌گوید.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها