تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۹:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 166430

در پی حاشیه‌های پیش آمده برای فیلم «چپ، راست» تهیه‌کننده این فیلم، نامه تندی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت.

به گزارش سینماسینما، «چپ، راست» به کارگردانی حامد محمدی یک کمدی سیاسی است که سال گذشته پس از تمام شدن مراحل فنی متقاضی حضور در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر شد ولی به دلیل ممیزی‌های شورای پروانه نمایش مجوز حضور در جشنواره را پیدا نکرد و از همان زمان یکی از حاشیه‌سازهای جشنواره بود. با این حال سرانجام پروانه نمایش فیلم صادر شد و «چپ، راست» یکی از فیلم‌هایی بود که بارها در دوران رکود سینما در کرونا نامش برای اکران مطرح می‌شد، تا اینکه طبق اعلام شورای صنفی نمایش تاریخ اکران عمومی اول دی‌ماه تعیین شد.

اما امروز ۲۸ آذرماه محمدرضا فرجی – مدیرکل دفتر نظارت برعرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی – رسما اعلام کرد که فیلم «چپ، راست» برای نمایش عمومی به اصلاح نیاز دارد و در دولت قبل هم از سوی شورای پروانه نمایش مشمول اصلاحات شده بود که بخشی از آن اصلاحات از آن زمان هنوز صورت نگرفته است.

حال در پی این اتفاق‌ها و منتفی شدن اکران «چپ، راست» از اول دی‌ماه، منوچهر محمدی – تهیه‌کننده این فیلم – در نامه‌ای تند به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این ماجرا واکنش نشان داده است.

در این نامه آمده است، «من منوچهر محمدی، با کارنامه‌ای مشخص در سینمای ایران، اعلام می‌کنم علیرغم داشتن پروانه نمایش معتبر برای فیلم سینمایی «چپ، راست» از وزارتخانه تحت امر شما، دو هفته است که جز … و جعلیات برای جلوگیری از نمایش این فیلم، چیزی ندیده‌ام  و گواهان معتبری برای تصدیق این مدعا وجود دارد».

محمدی همچنین در نامه خود آورده است: «من و همکارانم با این شیوه مدیریت جز روزهای تلخ و اندوهبار برای سینمای ایران تصور نمی‌کنیم»

این تهیه‌کننده سینما در پایان نامه تاکید کرده است، «من از هزینه دادن باکی ندارم. امیدوارم شما هم که باب زبان داغ و درفش با اهل فرهنگ گشوده‌اید، آماده هزینه دادن باشید.»

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها