تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۸:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 37394

پروانه معصومیپروانه معصومی در واکنش به خبر منتشر شده از زندگی تعدادی بی خانمان که برای فرار از سرما در گورهای خالی شب را به صبح می رساندند، گفت: مگر چند سال از رحلت امام (ره) می‌گذرد، اگر به آرمان امام (ره) نگاهی بیندازیم، می‌بینیم تامین رفاه اجتماعی آرزوی او بود.

به گزارش سینماسینما، این بازیگر ادامه داد: جامعه ما اکنون با شکاف طبقاتی عمیق روبروست، مردم یا فقیر مطلق هستند و یا ثروتمند مطلق و این با آرمان‌های امام خمینی (ره) که بر رفاه اجتماعی عموم مردم تاکید می‌کردند، ناسازگار است.

او تاکید کرد: وقتی خبر گورخوابها را در رسانه ها خواندم، قلبم به درد آمد و یاد خاطره‌ای افتادم ، ۲۲ سال پیش که هنوز تهران بودم و به روستا نیامده بودم، روزی به آرامستان فرحزاد و مقبره خانوادگی‌مان رفتم که بر مزار والدینم فاتحه‌ای بخوانم، دیدم گویا از زیر زمین صدای حرف زدن می‌آید. نزدیک رفتم دیدم خانواده‌ای ۷ نفره در زیر زمین در یکی از گورها زندگی می‌کنند. حالا بعد از گذشت این همه سال باز هم شاهد وجود چنین آدم‌هایی هستیم که در واقع مرگ را زندگی می‌کنند.

معصومی با انتقاد از بی‌توجهی به تامین رفاه مردم تاکید کرد: ثروتمندان هرگز نمی‌توانند فقر و تبعات آن را درک کنند، اما امثال من که در یک روستا و در میان فقرا روزگار می‌گذرانیم، می‌توانیم بفهمیم انسان بودن، فرزند و پدر و مادر داشتن، و پول نداشتن یعنی چه.

این هنرمند با اظهار تاسف از وجود افراد فقیر در جامعه افزود: برای من بسیار درد آور است که می‌شنوم در کشورم کسانی هستند که برای نان شب خود محتاج هستند و گمان می‌کنم پُرکردن این شکاف طبقاتی عمیق به یک سیستم رفاه اجتماعی کارآمد نیاز دارد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها