تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۱۹:۰۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 70785

روزنامه کیهان نوشت: درحالی که ابلاغیه اخیر رئیس‌جمهور، انتصاب بازنشستگان بر مصادر مدیریتی را غیرقانونی اعلام کرده، روز گذشته یک فرد بازنشسته در سازمان سینمایی صاحب مسئولیت شد!

 رئیس‌سازمان سینمایی وزارت ارشاد روز گذشته طی حکمی «علیرضا قاسم خان» را به عنوان مدیر موزه سینما محسوب کرد. این درحالی است که پیش از این اعلام شده بود که قاسم خان بازنشسته شده و حتی به این دلیل، همکاری رسمی وی با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان مدیر مرکز پژوهش این مرکز، ملغی شده بود.
در این صورت و قطعی بودن بازنشستگی قاسم خان، انتصاب وی با حکم محمدمهدی حیدریان، مغایر با مصوبه اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر ممنوعیت استخدام افراد بازنشسته است.
گفتنی است حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور، روز دوم آبان سال جاری طی نامه‌‌ای به سازمان اداری و استخدامی کشور، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را جهت اجرا ابلاغ کرده بود.
در این ابلاغیه آمده است: در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون استفساریه تبصره (۱) ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» جهت اجرا به سازمان امور اداری و استخدامی کشور ابلاغ ‌گردید.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

آخرین ها