تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۴:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7546

کیومرث پوراحمد درباره‌ی مستندی که از خودش ساخته شده است،اظهارنظر کرد.به گزارش سینماسینما، فیلم مستند «به خاطر کیومرث» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمازیار هاشمی پنجشنبه ۲۶ آذرماه ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره یک سینمافلسطین به روی پرده خواهد رفت.

این فیلم که زندگی کیومرث پوراحمد کارگردان سینما را روایت می‌کند در نهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت حضور دارد.

کیومرث پوراحمد برای این فیلم یاداشت کوتاهی به نگارش درآورده است که آن را در اختیار خبرنگار سینمایی ایسنا گذاشت.

در یاداشت این کارگردان برای مستندی که پرتره او محسوب چنین آمده است: «مستند «به خاطر کیومرث» فیلمی است بسیار خوش‌ساخت، خوش ریتم و سرشار از احساس.فیلمی دلپذیراست. این اتفاق به واسطه حضور من رقم نخورده است. من حتی از دیدن چهره خودم در آینه هم پرهیز می‌کنم. ای کاش این فیلم درباره کسانی که من می‌شناسم و دوستشان دارم ساخته شده بود. چراکه در این مستند زندگی جریان دارد و می‌شود آن را در سکانس‌های مختلف آن مشاهده کرد.»

این فیلم مستند پرتره درباره‌ی کیومرث پوراحمد کارگردان سینماست که با رویکردی صمیمانه سعی در واکاوی روحیات گذشته و حال سوژه‌ی خود دارد. مخاطب با «به خاطر کیومرث» در زندگی فردی و سینمایی این کارگردان سیر می‌کند.

از عوامل این فیلم مستند می‌توان به مدیرتصویربرداری: فرهاد طالبی نژاد، صدابردار: امیر ترکمن، تدوین و صداگذاری : بابک حیدری، مدیرتولید: روح‌الله محرابی، تصویربردار: مرتضی خان‌محمد، دستیار کارگردان: سید پدرام هاشمی، هماهنگی تولید: اکبر سلطان‌زاده، گردآوری آرشیو: کیانوش نعیمی و ندا کیانی و تدارکات: جعفر نعیمی، اشاره کرد.

سیدمازیار هاشمی پیش‌تر تهیه‌کنندگی چند فیلم‌ بلند داستانی و مجموعه مستندهای «دکوپاژ»، «میراث مرثیه»، «تارهایی»، «روزگار تلخ غربت»، « پرواز بی‌پایان»، «در همسایگی آتش» و «زنگ خطر» را برعهده داشته است.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها