تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 174405

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در واکنش به قاچاق فیلم از طریق فیلمبرداری از روی پرده سینما تصریح کرد: در این خصوص سینماداران و انجمن سینماداران باید جوابگو باشند.

به گزارش سینماسینما به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، روح الله سهرابی با بیان این مطلب افزود: متاسفانه، در هفته‌های اخیر شاهد برخی اتفاقات و بی‌اخلاقی در زمینه اکران آثار سینمایی هستیم. قاچاق فیلم از طریق فیلمبرداری از روی پرده سینما موجب نگرانی صاحبان آثار شده که البته این نگرانی کاملا بجاست. اما واقعیت امر این است که در این مرحله وظیفه مراقبت از سرمایه‌های فیلمسازان بر عهده سینماداران و مسئولان سالن‌های سینمایی ست و این وظیفه و ماموریت ذاتا ذیل وظایف و ماموریت‌های سالن‌داران تعریف و اعلام شده است.

وی ادامه داد: شواهد نشان می‌دهد عدم دقت دست اندرکاران سالن‌ها اصلی‌ترین عامل قاچاق فیلم‌ها از روی پرده است و انتظار می‌رود عوامل مسئول از کلیه ظرفیت‌های موجود جهت مراقبت از سرمایه فیلمسازان بهره بگیرند.
مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم با بیان اینکه بدیهی است اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش به جد پیگیر این ماجراست خاطرنشان کرد: چنانچه کوتاهی و سهل انگاری سالن‌دار و سینماداری محرز شود مطابق با قوانین و آیین‌نامه‌های موجود ضمن معرفی به مراکز حقوقی، قطعا از طرف سازمان سینمایی نیز دچار محرومیت‌ها و جریمه‌های سنگین خواهند شد. چرا که معتقدیم نباید سرمایه‌های میلیاردی قشر زحمت‌کش سینما اینچنین راحت توسط سارقان فرهنگ و اقتصاد و بر اثر بی‌تفاوتی و مسئولیت ناپذیری سینماداری به تاراج برود.
وی اضافه کرد: البته اکثریت سینماداران و مدیران سینماها افرادی دلسوز و مسئول هستند اما همان یکی دو ‌مورد هم، برای تخریب چهره و جایگاه این قشر پر تلاش کافیست. لذا حداقل انتظار ما به عنوان ناظر بر رفتار و عملکرد اهالی سینما این است که نسبت به این معضل بسیار جدی و مخرب احساس مسئولیت کرده و اقدامات کاربردی و موثر انجام دهند.
سهرابی تاکید کرد: برای صیانت از سینما هیچ راهی جز احساس مسئولیت واقعی در همه اجزای سینما بالاخص در مراقبت از سالن‌های سینما نیست و این امر مستلزم به کار گرفتن نیروی انسانی بیشتر، استفاده از تجهیزات رصد پیشرفته، مانیتورینگ فعال و … است.
به گفته وی اداره کل عرضه و نظارت هم برای نظارت بیشتر از این پس افرادی را به طور نامحسوس برای بازرسی از سالن‌های سینما به کار خواهد گرفت و تصمیمات بعدی در خصوص کم و کیف هر سالن به جز گزارش‌های جامع از طرف خود سالن‌داران، منوط به گزارش بازرسان ویژه و نامحسوس سازمان سینمایی خواهد بود.
همچنین سهرابی خبر داد: برای تصمیم‌گیری فوری در خصوص اتفاقات رخ داده، طی دو روز آینده جلسه فوق العاده‌ای با مسئولین صنوف مرتبط، نیروی انتظامی، پلیس فتا و نماینده دادستانی خواهیم داشت تا ضمن بررسی همه جوانب امر، تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها