تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 180673

ورایتی در مطلب خود درباره حضور سینمای ایران در هفتاد و نهمین دوره فستیوال ونیز، قسمتی از گفتگوی خود با وحید جلیلوند را منتشر کرد.

به گزارش سینماسینما، نشریه ورایتی در مطلب خود که به حضور قدرتمند سینمای ایران در جشنواره ونیز پرداخته، با وحید جلیلوند کارگردان فیلم «شب، داخلی، دیوار» که در بخش مسابقه اصلی قرار دارد، گفتگویی انجام داده است. جلیلوند که دو فیلم قبلی‌اش در بخش افق‌های ونیز حضور داشته است، درباره جدیدترین ساخته‌اش به ورایتی گفت: رنج‌ها، توان قصه‌گویی بیشتری دارند.

این سینماگر اضافه کرد: اگرچه وضعیت دشوارِ زندگی، ملال‌آور است، اما درام‌ها غالبا در همین فضا شکل می‌گیرند. شاید در سایر کشورهای غربی و یا در آمریکا، هنرمندان می‌بایست در جستجوی درام باشند، اما در خاورمیانه، درام بخشی از زندگیِ روزمره مردم است.

جلیلوند در پایان این گفتگو تاکید کرد: «شب، داخلی، دیوار» داستان مردی کم‌بیناست که زندگی‌اش در مواجه با زنی متواری تغییر می‌کند. لزوما این فیلم بازتابی از جامعه ایران نیست بلکه به‌واقع پرتره‌ای از جهانی‌ست که در آن زندگی می‌کنیم.

این فیلم که در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۷ شهریور) در بخش اصلی جشنواره ونیز رونمایی می‌شود، برای دریافت شیر طلای بهترین فیلم رقابت خواهد کرد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها