تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۷:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 193610

محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) بازگشت نصرالله معین نجف‌آبادی ملقب به «معین» را به ایران، بلامانع اعلام کرد.

به گزارش سینماسینما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره بازگشت هنرمندانی مانند نصرالله معین نجف‌آبادی، گفت: حضور ایشان در ایران هیچ مشکلی ندارد و طبق قوانین انجام می‌شود. هر کاری درباره هر فردی انجام شود، طبق قانون انجام می‌شود. اجازه فعالیت قدم بعدی است اما حضورشان در ایران هیچ مشکلی ندارد.

اسماعیلی گفت: اتفاق مهم رویش نسل جدید و نو در عرصه هنر سیماست. ۱۰ کارگردان و تهیه کننده کار اولی در جشنواره فیلم فجر حضور دارند.

وی ادامه داد: ما نگاه متناسب به شهرستان‌ها داریم.  در مجموع ۳۵ درصد از کارها یا تولیدش در شهرستان ها بوده یا داستان آن در شهرستان ها خلق شده است. این اتفاق، اتفاق مبارکی است. در فیلم‌های جشنواره هشت کارگردان خانم در بخش انتها حضور داشتند.

اسماعیلی از برگزاری نشست خبری به همراه معاونانش در روز شنبه ۲۳ دی خبر داد.

وی با اشاره به اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی در شب گذشته – ۱۹ دی – گفت: اتفاق خوبی در کشور در حال رقم خوردن است. جشنواره موسیقی نواحی را در پنج منطقه برگزار کردیم و شب گذشته در تالار رودکی اختتامیه‌اش برگزار شد. در این مراسم به پنج نفر از هنرمندان مردمی، منطقه‌ای و محلی برجسته که مورد اقبال عمومی هستند، نشان درجه یک هنر اعطا کردیم. این درجه معادل دکتر، با تسهیلات ریالی ماهانه همراه با اختصاص خدمات بیمه‌ای و درمانی کامل است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این جایزه سال‌هاست که در حال پرداخت است اما برای نشان دادن ذوق تاریخی و هویتی هنرمندان ایرانی در حوزه موسیقی، آن را در تالار رودکی برجسته کردیم.

اسماعیلی با اشاره به داوری آثار سینماییِ رسیده به جشنواره فیلم فجر تا روز گذشته گفت: جشنواره فیلم فجر با شکوه و جلوه ویژه‌ای آغاز شده است. در بخش‌های بین‌المللی و داخلی با کثرت گونه‌های مختلف فیلم‌های سینمایی از جمله آثاری با موضوع طنز، اجتماعی، پلیسی، دفاع مقدس، اربعین و جبهه مقاومت روبرو هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برگشت یکی از خوانندگان ایرانی ساکن خارج از کشور، پاسخ داد:  حضور ایشان  در ایران هیچ مشکلی نداره و طبق قوانین انجام می‌شود. هر کاری درباره هر فردی انجام شود، طبق قانون انجام می‌شود. اجازه فعالیت کار بعدی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فاجعه جنایت گلزار کرمان، گفت: مشخص شد دست‌های آلوده‌ای که  در فتنه ۱۴۰۱ نقش‌آفرین بودند، امسال در فاجعه گلزار شهدای کرمان هم دخیل بود. جامعه هنری کشور به خوبی خودش را در این موضوع نشان داد. هنرمندان کشورمان الحمدلله از افراد کج‌اندیش، وابسته و مزدور تبری جستند. بنده به صورت ویژه از آنان تشکر می‌کنم.

وی از حضور ۴۰۰ هزار نفری هموطنان‌مان در کنسرت‌های نوروز ۱۴۰۱ در  کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، دوبی و گرجستان سخن گفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تغییر کردن این آمار در نوروز ۱۴۰۲ سخن و ادامه داد: با سیاستهایی که به اجرا گذاشتیم در نوروز ۱۴۰۲ حدود یک میلیون نفر با رعایت استانداردهای هنری و قانونی در اجراهای صحنه‌ای داخلی حضور یافتند.

اسماعیلی مجموعه فرهنگی احداث شده در یزد را دارای آخرین فناوری‌های صوتی و تصویری دانست که آماده افتتاح است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رفع مشکل پروازهای حج، گفت: وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حج و زیارت به عربستان رفتند و منابع به زودی حل خواهد شد. ناهماهنگی ارلاین‌های دو کشور موجب به وجود آمدن مشکلاتی شده است که به زودی حل می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها