تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۵:۵۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 109049

تلویزیون در آستانه نوروز ۹۸ همچنان با تغییرات و ابهاماتی در کنداکتور شبکه‌های مختلف مواجه است که به‌نظر می‌رسد تا دقیقه ۹۰ هم قرار است ادامه داشته باشد.

سینماسینما، عطیه موذن: کمتر از چند روز تا تحویل سال ۹۸ باقی مانده و تقریباً همه شبکه‌های سیما باید تاکنون برای کنداکتور خود به‌طور مشخص برنامه‌ریزی کرده باشند اما گویا هنوز و تا آخرین دقایق قرار است شاهد تغییر در چیدمان برنامه شبکه‌ها و حتی ابهام در کنداکتور آن‌ها باشیم.

نکته‌ای که پیش از این و در سال‌های قبل هم در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات ضرب‌الاجلی سازمان صداوسیما دیده شده و مورد انتقاد هم قرار گرفته بود؛ اینکه در دقیقه ۹۰ سریالی را از شبکه‌ای به شبکه دیگر منتقل می‌شد و یا سریالی را به‌طور کامل از برنامه حذف می‌کردند تجربه‌ای از سال‌های قبل است که به نظر می‌رسد هر ساله و در مناسبت‌های ملی و مذهبی قرار است شاهد تکرار باشیم.

تغییرات دقیقه ۹۰ بعد از اعلام برنامه معاون سیما

ظاهراً در این تغییرات دقیقه ۹۰ معاونت سیما، سیاستگذاری کمتر کاربرد دارد و بیشتر قرار است بر اساس «احتمال و اگر» تصمیم‌گیری شود و یا با برخی از اخبار نوعی اغراق در تبلیغات ایجاد شود. نمونه‌ای از این تصمیمات یک باره اضافه شدن سریال «شش قهرمان و نصفی» به جمع سریال‌های نوروزی بود که علی‌رغم اعلام معاون سیما در نشست خبری سریال‌های نوروزی و تاکید بر اینکه تنها سه شبکه سریال دارند و شبکه پنج مجموعه تامینی «عطسه» را پخش می‌کند این سریال نیز به جمع نوروزی‌های ۹۸ اضافه شد.

هنوز هم البته حذف و اضافه برنامه‌ها و آثار نوروزی ادامه دارد و در تیزر برنامه‌های نوروزی نام آثاری برده می‌شود که حتی به ضبط اولین قسمت هم نرسیده‌اند که در این مورد هم می‌توان به «دورهمی» با اجرای مهران مدیری اشاره کرد. مدیری این روزها بیشتر درگیر تولید سریال «هیولا» برای شبکه نمایش خانگی است و مشخص نیست در چه فرآیندی قرار است اولین قسمت «دورهمی» را به اولین جمعه سال ۹۸ برساند.

جالب‌تر اینکه در کنداکتور برخی از شبکه‌ها که به صورت رسمی برنامه‌نوروزی خود را مخابره کرده‌اند هنوز عنوان «سریال‌های تامینی» به‌چشم می‌خورد و نامی از سریال اعلام نشده است.

مورد عجیب «کلاه قرمزی»

از عجیب‌ترین این نمونه‌ها اما می‌توان به اعلام تولید مجموعه پرمخاطب «کلاه قرمزی» برای نوروز ۹۸ اشاره کرد. مجموعه‌ای که همه شواهد نشان از عدم تولید آن برای نوروز ۹۸ داشت تا اینکه به‌صورت ناگهانی مرتضی میرباقری معاون سیما در نشست خبری خود، خبر از پخش آن داد!

این اعلام از سوی معاون سیما با تعجب خبرنگاران حاضر در نشست هم مواجه شد، که هر یک به نوعی در تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر از روند تولید این مجموعه بودند. اعلام آمادگی معاونت سیما برای پخش این مجموعه در نوروز در حالی بود که هنوز با گذشت حدود یک هفته از این نشست خبری، هیچ خبری از کلید خوردن آن مخابره نشده است.

از طرفی علاقمندان «کلاه قرمزی» می‌دانند که این مجموعه معمولاً از چندین ماه قبل از نوروز پیش تولید خود را آغاز می‌کند و از اواخر بهمن ماه تمرین و ضبط را با هم آغاز می‌کنند. تمرین‌هایی که معمولاً یک روز به طول می‌کشد و از خلال گفتگوها و بحث‌ها دیالوگ‌های میان هنرمندان نیز شکل می‌گیرد.

پروژه «کلاه قرمزی» هنرمندان بسیاری از صداپیشه تا عروسک گردان و دیگر عوامل را دارد که این روزها خبر حضور برخی از این عوامل در پروژه‌های دیگر به گوش می‌رسد؛ از احسان کرمی به‌عنوان یکی از صداپیشه‌ها که خارج از کشور حضور دارد تا عوامل و صداپیشه‌های دیگری بر سر پروژه‌های دیگر حضور دارند.

همه این موارد تولید «کلاه قرمزی» را برای نوروز ۹۸ به امری بعید تبدیل کرده است و باید دید بعد از تغییر در ترکیب سریال‌های نوروزی آیا یکی دیگر از مهمترین خبرهای اعلام شده از سوی معاون سیما در نشست رسمی معرفی برنامه‌های نوروزی هم دستخوش اصلاح و تبصره خواهد شد؟

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها