تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 154339

رادیو سلامت به مناسبت چهارم اردیبهشت ماه سالگرد ۸۱ سالگی رادیو ویژه برنامه متفاوتی را تدارک دیده که شامل آیتم های یک قاچ رادیو، اولین های رادیو و …. است و به مدت سه ساعت روانه آنتن این شبکه رادیویی می شود.
به گزارش سینماسینما ، سارا شریفی، تهیه کننده ویژه برنامه سالگرد رادیو توضیح داد: ویژه برنامه ای به مناسبت سالگرد رادیو آماده کرده ایم که چهارم اردیبهشت ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ از رادیو سلامت پخش می شود. این برنامه شامل آیتم های متعدد است. می توان گفت برنامه‌ای ترکیبی از چند برش تاریخی متاثر از تحولات اجتماعی و تاثیر آن بر رادیو (متناسب با آرشیو در اختیار) است و در طول برنامه بر اساس کنداکتور زمانی به یکی از این مقاطع پرداخته می‌شود. در طول برنامه دو راوی حضور دارند و تاریخچه شکل گیری رادیو در قالب روایت بیان می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین در قالب بسته‌های صوتی (مینی فیچر، مستند کوتاه، ووکس پاپ) فرازهای مهم و تاریخی رادیو (اولین‌ها در رادیو) به تصویر کشیده می‌شود. در این برنامه سیر رادیو از رسانه یک سویه، به رسانه‌ای تعاملی محور اصلی برنامه است.
شریفی با تاکید بر بخش های دیگر گفت: سایر بخش‌های برنامه اعم از گفت‌وگو با سه نسل از شنوندگان رادیو، خاطراتی از پشت صحنه‌ برنامه‌های رادیویی و خاطرات شنوندگان است. به فراخور هر بخش میهمانانی از پیشکسوتان رادیو به برنامه دعوت می‌شوند. مخاطبان هم در برنامه مشارکت دارند و خاطرات شان را از رادیو خواهند گفت.
این تهیه کننده با اشاره به آیتم های برنامه عنوان کرد: آیتم سه نسل به جایگاه رادیو و رسانه صدا محور در زندگی سه نسل می پردازد. آیتم رادیو ترانزیستوری به خاطراتی از پیشکسوتان رادیو اختصاص دارد. آیتم یک قاچ رادیو شامل طنز موقعیت از شنوندگان رادیو در ارتباط با برنامه های کارشناسی است. آیتم اولین های رادیو هم به اولین قصه صبح از رادیو، اولین نمایش رادیویی (جانی دالر)، اولین اعلام و اولین خبر اختصاص دارد. آیتم شنیدنی ها با محوریت برنامه های شنیدنی که در خاطره ها باقی است همچون شب بخیر کوچولو، صبح جمعه با شما و … اختصاص دارد. آیتم رادیو و دفاع مقدس هم به خاطراتی از نقش رادیو در سالهای دفاع مقدس اختصاص دارد.
گویندگان برنامه سیما رستگاران و مسعود خواجه وند هستند و آلبرت کوچویی راوی برنامه است.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

آخرین ها