تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 96708
اکبر نبوی در واکنش به اظهارات بهروز افخمی درباره تلاش انفرادی و لابی محسن مخملباف جهت ارسال فیلم خود به اسکار، اعلام کرد این فیلم براساس یک توافق جمعی به آکادمی اسکار معرفی شد.

به گزارش سینماسینما، پس از بازنشر اظهارت بهروز افخمی درباره پشت‌پرده معرفی فیلم سینمایی «گبه» ساخته محسن مخملباف به آکادمی اسکار در سال ۷۶، اکبر نبوی منتقد سینما و از اعضای اسبق خانه سینما، روایت متفاوتی از این ماجرا منتشر کرد.

نبوی در این روایت با عنوان «بچه‌های آسمان؛ اسکار و مخملباف» ضمن بازنشر بریده اظهارات افخمی مبنی‌بر اینکه «در سال ۷۶ قرار بود بچه‌های آسمان به اسکار برود ولی مخملباف فرم‌های انتخاب نماینده ایران را از ارشاد خارج کرد و با محمد خاتمی و چند نفر دیگر جلسه گذاشت و «گبه» به اسکار معرفی شد.» آورده است: «تا آنجا که در خاطرم مانده است، سال هفتاد و شش در جلسه‌ای در خانه سینما با حضور مرحوم سیف‌الله داد (رییس هیات مدیره) احمدرضا درویش(مدیر عامل)، منوچهر شاهسواری (قائم مقام مدیر عامل) و بنده (اکبر نبوی ـ معاون فرهنگی خانه سینما) و چند تن دیگر، درباره نماینده ایران در اسکار آن دوره برگزار شد؛ بحث کردیم و مفصل سخن گفتیم. منطقا انتخاب میان «گبه» و «بچه‌های آسمان» دشوار بود. به جایی رسیده بودیم که تقریبا بن بست بود و بلاتکلیفی. در آن وضعِ بی‌وضع، یکی از اعضای جلسه گفت: گبه فقط این دوره از شانس حضور در اسکار برخوردار است، ولی بچه‌های آسمان به دلیل سال تولید، عدم اکران و… دوره آینده نیز می‌تواند به عنوان نماینده ایران به آکادمی اسکار معرفی شود بنابراین بهتر است امسال گبه معرفی شود و سال آینده بچه های آسمان. به این ترتیب بود که گره بحث باز شد و در آن سال گبه و سال بعد، بچه های آسمان به آکادمی معرفی شدند.»

اکبر نبوی

اکبر نبوی در پایان روایت خود تاکید می‌کند: «این توضیح به معنای رد سخنان آقای افخمی مبنی‌بر تلاش‌های محسن مخملباف نیست. او برای مقاصدش همه کار می کرد. ما هم شاهد و شنونده تلاش‌های بسیار زیادش برای فرستادن گبه به اسکار بودیم. غرض اصلی‌ام این بود که نیت گروه دیگری از کسانی را که در این باره موثر بودند، ذکر کنم تا مستندات ارسال گبه در سال هفتاد و شش و بچه‌های آسمان در سال هفتاد و هفت به اسکار کامل‌تر شود.»

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها