تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۳:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 117404

برنامه نود نسبت به مطلب منتشر شده در یکی از روزنامه‌های صبح امروز واکنش نشان داد.

به گزارش سینماسینما، بعد از تعطیلی یک باره برنامه تلویزیونی نود حالا صبح امروز و بار دیگر این برنامه پرطرفدار سر زبان ها افتاد. ماجرا از صبح امروز و انتشار گزارشی با عنوان «عادل و صدا و سیما در چالش شفافیت» در یکی از نشریات آغاز شد. وقتی که این نشریه ادعاهایی درخصوص درآمد و دستمزد فردوسی پور، تهیه کننده و برنامه نود منتشر کرد.

در بخش از این گزارش آمده بود که برنامه نود دستمزدهای کلانی از طریق نظرسنجی پیامکی، سایت، اپلیکیشن و کانال تلگرامی دریافت کرده است. این روزنامه در پایان گزارش خود نیز عنوان کرده که تلاش آنها برای دریافت پاسخی از طرف عادل فردوسی پور بی نتیجه مانده است.

حالا بعد از گذشت چند ساعت سایت رسمی برنامه نود که تحت مدیریت عادل فردوسی پور است، در پاسخ به این ادعاها جوابیه‌ای منتشر کرده است و آورده که این گزارش ناصحیح، غیر مستدل و به دور از انصاف است و فاصله زیادی با واقعیت دارد.

متن کامل جوابیه سایت نود به شرح زیر است:

با توجه به انتشار مطلبی در مورد درآمدهای نظرسنجی پیامکی، سایت، اپلیکیشن وکانال تلگرامی برنامه نود در یکی از نشریات رسمی کشور مورخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸، ذکر چند نکته در راستای روشن شدن افکار عمومی ضروری است.
اعداد و اطلاعات مطرح شده در مطلب این نشریه با عنوان «عادل و صدا و سیما در چالش شفافیت»، ناصحیح، غیر مستدل، به دور از انصاف، اخلاق و اصول کار رسانه‌ای نگاشته شده‌اند و به همین دلیل نتیجه‌ای که نویسنده مطلب در مورد درآمدهای حاصل از برنامه و بسترهای مجازی آن گرفته، فاصله زیادی با واقعیت دارد.

این در حالی است که برنامه نود در تمام عمر فعالیت خود در مقابل زیاده‌خواهی و پیشنهادهای ناصواب برخی افراد و اسپانسرها ایستادگی کرده است و هرگز اجازه ورود سرویس‌های ارزش افزوده و سواستفاده از مردم را نداده است و حتی یک ریال از جیب مخاطبان شریف نود درآمدزایی نکرده‌است. از آنجا که ادعاهای مطرح شده در روزنامه فرهیختگان متوجه دو شرکت دیگری است که یکی مسئولیت اجرای نظرسنجی پیامکی و اپلیکیشن و دیگری مسئولیت سایت و کانال تلگرام برنامه نود را بر عهده دارند، هر دو شرکت یاد شده جوابیه‌ای در پاسخ به اطلاعات و داده‌های ناصحیح مطلب روزنامه فرهیختگان منتشر کرده‌اند که در سایت برنامه نود موجود است.

از رسانه‌های محترم و البته مستقل انتظار می‌رود که اخلاق حرفه‌ای را در درج، نشر و بازنشر مطالب رعایت کنند. در صورت ادامه انتشار چنین مطالب نادرست و ناروایی حق پاسخگویی و پیگیری آن محفوظ خواهد بود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها