تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۳:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 192494

هفدهمین دوره جوایز فیلم کوتاه مستقل در لهستان با اعطای جایزه بهترین فیلمبرداری به فیلم ایرانی به خود پایان داد.

به گزارش سینماسینما، هفدهمین دوره جوایز فیلم مستقل کوتاه «Grand Off» در ورشو لهستان به کار خود پایان داد و جایزه بهترین اثر داستانی کوتاه به فیلم «همه چیز خوب» از کشور میزبان رسید و «ماکس پوگلیسی» براس ساخت فیلم «کلید کروما» از انگلستان برنده جایزه بهترین کارگردانی شد.

مستند «پل اتریشی» ساخته احمد آزاد و تهیه کنندگی راحیل ایلکا هم موفق به کسب جایزه بهترین فیلمبرداری از این رویداد سینمایی شد. مدیریت فیلمبرداری این مستند کوتاه را رضا حیدری پناه بر عهده داشته است.

«پل اتریشی» روایتی از تأثیرات پل تاریخی ورسک در قلب سازه های رو زمینی و زیرزمینی در حمل و نقلی کل دنیا (تونل های اتریشی یا طاق تخم مرغی) است و همچنین به تأثیر عجیب این معماری می‌پردازد و در عین حال روایتگر افسانه‌ها و حکایت‌هایی از خاطرات نزدیک به یک قرن از تاریخ پل ورسک است که ریشه در فرهنگ، موسیقی و ادبیات مازندران دارد.

امسال فیلم «ژوئی‌سانس» ساخته صادق اسحاقی در بخش بهترین کارگردانی، «گنجه» ساخته داوود رحمانی و رضا عربشاهی در بخش بهترین بازیگر مرد (کسری لطفی)، «اوما» به کارگردانی مهدی کوشکی در بخش بهترین اثر داستانی و «کمک» ساخته مهدی حسین نژاد هم در بخش بهترین انیمیشن این رویداد سینمایی نامزد کسب جایزه بودند.

هفدهمین دوره جوایز فیلم کوتاه مستقل از تاریخ ۲۷ نوامبر تا ۴ دسامبر (۶ تا ۱۳ آذرماه) در ورشو لهستان برگزار شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها