تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۰ - ۱۰:۳۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 67846

اقتباسی از رمان «استفن کینگ» با پیشی گرفتن از «جن‌گیر»، پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ سینمای جهان نام گرفت.

به گزارش سینماسینما به نقل از گاردین، کمپانی برادران «وارنر» اعلام کرد، فیلم «آن» که به اقتباس از رمانی با همین نام نوشته «استفن کینگ» ساخته شده، با عبور از مرز فروش ۵۰۰ میلیون دلار به رکورد ۴۴ ساله و ۴۴۱ میلیون دلاری فیلم «جن‌گیر» پایان داد و اکنون پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ سینماست.

این فیلم پیش از این با فروش ۲۳۶ میلیون دلاری، رکورد فروش فیلم‌های ترسناک را در آمریکا نیز به خود اختصاص داده بود و در بیش از ۱۵ کشور دیگر چون بریتانیا و استرالیا نیز رکورددار فروش فیلم‌های ژانر ترسناک است.

«سو کرول»، رئیس بازاریابی و توزیع جهانی کمپانی «وانر»اعلام کرد، فروش ۵۰۰ میلیون دلاری برای هر فیلمی به دست نمی‌آید و این فروش برای فیلمی ترسناک تاریخ‌ساز است. عوامل این فیلم چیزی فراتر از یک فیلم موفق در گیشه ساخته‌اند و موفقیت این فیلم جهانی و دیدنی در سراسر جهان طنین‌انداز شده و همچنان با قدرت ادامه می‌دهد.

با این وجود باید به این نکته نیز اشاره کرد که فروش ۴۴۱ میلیون دلاری «جن‌گیر» محصول سال ۱۹۷۳ بدون احتساب نرخ تورم است و در سال ۲۰۱۴ فروش ساخته معروف «ویلیام فردکین» با در نظر گرفتن تورم، ۱.۷۹ میلیارد دلار محاسبه شد. هم‌اکنون «بر بادرفته» با فروش ۳.۴ میلیارد دلار (با احتساب تورم)، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است.

موفقیت فیلم «آن» در گیشه موجب شده که کمپانی سازنده از ساخت قسمت دوم آن در سال ۲۰۱۹ خبر دهد و کارگردانیِ قسمت دوم این فیلم را نیز همچون قسمت اصلی «آندرس موچیتی» بر عهده خواهد داشت.

این فیلم که درباره یک دلقک ترسناک است، بر اساس رمانی با همین نام از معروف‌ترین آثار «استفن کینگ» ساخته شده و داستان آن درباره هفت کودک است که در شهر کوچکی با یک قدرت ماورالطبیعه شیطانی رو به رو می‌شوند که در قالب یک دلقک ترسناک به نام «پنی وایز» ظاهر شده است.

«استفن کینگ» خالق بیش از ‌۲۰۰ داستان کوتاه و حدود ۶۰ رمان در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. کتاب‌های او از دهه ۱۹۷۰ تاکنون ۳۵۰ میلیون جلد در سرتاسر جهان فروش داشته‌اند. کارگردانان بزرگ با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند. فهرست برخی از این فیلم‌ها که با بازی درخشان بازیگران نامدار بر پرده رفته از این قرار است: «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنک» و «مه» به کارگردانی «فرانک دارابونت»، «میزری» به کارگردانی «راب راینر» و «۱۴۰۸» به کارگردانی «مایکل هاف استروم».

اخیرا اقتباس سینمایی «برج تاریک» این نویسنده با بازی «ادریس البا» و «متیو مک‌کانهی» نیز راهی سینماهای آمریکا شده است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها