تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 12979

salvador پخش کننده‌ فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» درباره‌ی پاره کردن و تعویض بیلبوردهای این فیلم در چند سینمای تهران، توضیح داده است.

حبیب اسماعیلی در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا، در پی اتفاقاتی که دوشنبه ۱۷ اسفندماه برای بنرها و بیلبوردهای این فیلم در سردر سینماها افتاد، گفته است: بنرهایی که در سردر سینماها نصب شده بود حاوی تصویر بازیگر زن خارجی این فیلم بود؛ با وجود اینکه این تصاویر از طرف وزارت ارشاد تأیید شده بود و بنرها مجوز داشتند، مشخص نیست به چه دلیل حساسیت‌هایی نسبت آنها ایجاد شده بود که باعث شد به ناچار این بنرها تعویض کنیم.

او با بیان اینکه به ما اعلام شده بود باید این بنرها را عوض کنیم، تأکید کرده: ما این کار را پذیرفته بودیم و در حال انجام آن بودیم اما برای اتمام این کار در تمام سینماها، زمان بیشتری لازم بود که در این میان مأموران اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی، بنرهای چند سینما را خودشان بریدند و پایین آوردند؛ در حالی که اگر فرصت می‌دادند، خودمان این کار را می‌کردیم.

این پخش‌کننده‌ سینما همچنین درباره‌ تأثیر تعویض بنرها و بیلبوردهای این فیلم اظهار کرده: واضح است که استقبال از این فیلم به خاطر عکس چهره‌ی یک خانم بازیگر نیست که حالا نبودنش به فیلم لطمه بزند. با کم و زیاد شدن این عکس لطمه‌ای به کیفیت خود فیلم وارد نمی‌شود، بنابراین «اگر دوستان بگویند نباشد بهتر است، ما می‌پذیریم» و با احترام به قانون، تمام بنرها و بیلبوردهایی را که از نظر دوستان مشکل داشته باشد عوض می‌کنیم تا این سوءتفاهم برطرف شود.

او با اشاره به این‌که این اتفاق تنها در چند سینما از جمله آزادی و سپیده افتاده، گفت: بعد از تماس‌ها و پی‌گیری‌های ما، اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی هم همکاری لازم را داشت و به ما فرصت تعویض باقی بیلبوردها را داد.

مدیر پخش شرکت رسانه‌ فیلمسازان با تأکید بر این‌که «همه‌ی کارهای ما از مجاری قانونی عبور کرده و در دو هفته‌ اکران هم مشکلی نداشتیم» می‌افزاید: در این یکی دو روز احتمالاً عده‌ای از این تصاویر خوششان نیامده و آن را نامناسب تشخیص داده‌اند که به هر حال الان این قضیه به خوبی و خوشی حل شده است. اگر از مجرای قانون وارد شویم و به قانون احترام بگذاریم، از اقدامات ناخوشایند جلوگیری می‌شود.

حبیب اسماعیلی با بیان این‌که «از کسانی که در مطبوعات برای این فیلم نقد می‌نویسند، خواهش می‌کنم آن را ببینند»، افزوده: معتقدیم این فیلم، فیلم شریفی است که به موضوعی انسانی می‌پردازد و صرفاً بُعد سرگرمی ندارد؛ چین فیلم‌هایی حداقل می‌توانند بخشی از کسانی را که ماهواره می‌بینند، جذب کنند و مردم اوقات فراغتشان را با فیلم‌های سینمایی خودمان پر کنند. به همین دلیل نیاز است که دولت هم در این شرایط از ما بیشتر حمایت کند.

پخش‌کننده‌ «من سالوادور نیستم» در پایان می‌گوید: در اسفندماه که فصل مرده‌ اکران است ما این فیلم را با اصرار و تماس‌های مکرر سینماداران اکران کردیم که ریسک بود، اما حالا خود سینماداران راضی هستند و اگر فروش خوبی داشته باشد منافع آن هم متوجه تهیه‌کننده است هم سینماداران که خوشبختانه این اتفاق هم افتاده و فیلم با استقبال مخاطبان روبرو شده است که خود نشان می‌دهد فیلم مبتذلی نیست. امیدواریم فیلمهای اکران نوروزی هم رکورد فروش را بزنند تا سال سینمایی خوبی را آغاز کنیم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. ملک
    ۱۹, خرداد, ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق٫ظ

    متاسفانه فیلم را هنوز ندیدم،ولی همینکه آقا ی
    عطاران عالیست، کافیست.

نظر شما


آخرین ها