تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 109039


.
نخستین سریال کریم لک زاده با نام « هزار و ده شب» که روایتی برگرفته از داستان های هزار و یک شب است از ابتدای نوروز پخش خواهد شد.

به گزارش سینماسینما،«هزار و ده شب» مجموعه ای ده قسمتی در قالب فیلم کوتاه است که علی رغم اینکه هر یک قصه مجزایی دارد، به شکل روایی ویژه ای به هم مرتبط هستند. فیلمنامه آن بر اساس شکل روایی کتاب هزار و یک شب طراحی شده است، اما قصه ها ربطی به افسانه های این کتاب ندارند.
.
«هزار و ده شب» نخستین تجربه کریم لک زاده در ساخت سریال است. او تجربه های موفق در ساخت فیلم کوتاه و فیلم بلند از جمله «قیچی» و «کله سرخ» را درکارنامه دارد و بر اساس تجربه پیشینش یعنی فیلم کوتاه «ماچ سینمایی» شکل بصری خاصی برای این مجموعه در نظر گرفته است. شکلی که نگاه و زیبا شناسی جسورانه سینمای کوتاه را در خود دارد و از این حیث این مجموعه اتفاق نویی در تولید فیلم کوتاه محسوب می شود.
.
قرار است این سریال ۱۰ قسمتی از اولین روز فروردین ۹۸ از طریق رسانه اینترنتی فیلیمو برای نمایش در اختیار عموم قرار گیرد.
.
مراحل تولید «هزار و ده شب» با دو ماه و نیم فیلمبرداری در مناطق شمالی و پایتخت به پایان رسیده و برای نمایش از ابتدای نوروز آماده شده است. همچنین در «هزار و ده شب» بازیگران تئاتر و نیز بازیگرانی که در تولیدات قبلی لک زاده او را همراهی کرده اند، ایفای نقش می کنند. بازیگران: مسعود پَرش، مونا محمودزاده، حسین مهرعلی، عطیه خرمی، مقداد محمدی نژاد، احد محمدکرمی، حامد نجابت، محمود خداوردی، داوود باقری، فرزانه قربانی، زهرا ابراهیمی، فروغ بهرامی، امیر غیاثی فر، کمال هاشمی، فاطمه ذوالفقاری، اصلان شاه ابراهیمی، جمیل صیفلو، ناصر خدادادی، ساسان کاوه، شهباز عباسی، مریم قلشخانی، امیر علی محمدی، وحید قاضی زاهدی، مریم کاشانی، باران لک زاده، سونیا سنجری، ابد مستجابی، تاجی صوباتی، مهدی رشیدی، سارا سجادی، محمدطیب تاجیک، راشد کریمی، بهزاد دورانی، نفیسه زارع، ادوارد کشیشیان، سارو آونسیان
.
همچنین عوامل و دست اندرکاران مجموعه هزار و ده شب عبارتند از: نویسنده و کارگردان: کریم لک زاده، تهیه کننده:مهدی رشیدی، سرمایه گذار: رسانه اینترنتی فیلیمو، دستیاران کارگردان: مقداد محمدی نژاد، حامد نجابت، فیلمبردار و آهنگساز: پویان رنجبر، دستیار فیلمبردار: محمد حسن زاده، تدوین: پویان شعله ور، دستیاران تدوین: فرزانه قربانی، مرجان طبسی، صدابردار: ساسان کاوه، صداگذار: فرشید زرمهر، جلوه های ویژه میدانی: مجید حیدری، گرافیست و طراح پوستر: سعید فروتن، طراح صحنه و لباس: کریم لک زاده، تدارکات: مجید احمدی، روابط عمومی: آوا فوشریان

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها