تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۰۱:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 115539

رئیس انجمن سینماداران می‌گوید: پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان سینما به دنبال اتفاقات اخیر تمایل چندانی به دادن حواله به سینماهای شهرستان و نمایش فیلم‌هایشان ندارند.

به گزارش سینماسینما ،محمدقاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) ، با اشاره به وضعیت فروش فیلم‌ها در شهرستان‌ها گفت: وضعیت فروش فیلم‌ها در شهرستان‌ها بد نیست البته بعضی فیلم‌ها فروش خوبی دارند و برخی دیگر فروش خوبی ندارند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی سینماها در شهرستان‌ها گرفتن حواله اکران فیلم‌ها از پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان است و بعد از دیجیتال شدن سیستم پخش در سالن‌های سینما این مساله بدتر شده و تهیه فیلم برای صاحبان سالن‌های سینما در شهرستان‌ها بسیار مشکل‌تر از قبل شده است.

وی ادامه داد: زمانی که یک فیلم پروانه نمایش می‌گیرد وزارت ارشاد برای هر فیلم تعداد محدودی حواله اکران و نمایش صادر می‌کند و پخش‌کننده می‌تواند انتخاب کند که فیلمش در چه سینماهایی اکران شود و بیشتر پخش‌کنندگان تمایل دارند که آثارشان در همه سینماهای تهران به نمایش دربیاید تا شهرستان‌ها.

اشرفی افزود: به صورت مرتب از طریق تماس‌های تلفنی که روسای سینماها از شهرستان‌ها با ما دارند به این مساله معترض هستند و دائم تقاضا دارند تا فیلم‌های روز برای نمایش به شهرستان‌ها ارسال شود و ما نیز با پخش‌کنندگان دائم در حال چانه‌زنی برای نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها هستیم.

اوبا اشاره به اینکه حتی وزارت ارشاد نیز طی مکاتباتی با پخش‌کنندگان از آنها خواسته بود که به سینماهای شهرستان توجه بیشتری کنند، گفت: بعد از اتفاقاتی که برای فیلم ما همه باهم هستیم در کرمان، شبی که ماه کامل شد در سیستان و بلوچستان و دختر شیطان در قم به وجود آمد، تاثیر مستقیمی بر تمایل پخش‌کنندگان برای نمایش فیلم‌شان در شهرستان‌ها گذاشته است و علاقه آنها به نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها بسیار کمتر از قبل شده است.

او با اشاره به اینکه وزارت ارشاد باید با مذاکره با مقامات بالادستی این مشکلات را حل کند، گفت: وقتی فیلمی در یک شهر و یا دو شهر امکان نمایش پیدا نمی‌کند به صورت غیرمستقیم در نمایش آن در سایر شهرستان‌ها نیز تاثیر می‌گذارد و مسئولان آن شهرستان‌ها با حساسیت بیشتری نمایش فیلم‌ها را پیگیری می‌کنند و به ضرر سینما می‌شود.

ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها