تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۸/۰۸ - ۱۷:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 4810

آرش سنجابی با فیلم مستند بلند «کمان تیر خورده» که پرتره‌ای از زندگی «مسعود کیمیایی» است، در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرده است.

 این فیلم مستند که توسط «سعید اردهالی» تهیه شده و تولید سال ۱۳۹۴ است، در مدت زمان ۹۰ دقیقه به زندگی و فعالیت‌های سینمایی «مسعود کیمیایی» کارگردان قدیمی سینمای ایران می‌پردازد.

تصویربرداری، صداگذاری و تدوین این اثر مستند برعهده علی رضوانی بوده است.

آرش سنجابی که پژوهش و کارگردانی مستند بلند «کمان تیر خورده» را برعهده داشته، سال گذشته با مستند «سخت مثل آب» که پرتره‌ای از محمد شمس‌لنگرودی شاعر کشور بود، در جشنواره سینماحقیقت حضور داشت و امسال هم با به تصویر کشیدن یک سینماگر (مسعود کیمیایی) در بخش مسابقه ملی نهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرده است.

وی متولد سال ۱۳۵۹ در کرمانشاه و دارای مدرک دکترای ریاضی است و در پرونده فیلمسازی‌اش، ساخت مستند- پرتره‌های زیادی به چشم می‌خورد.

نمایش این فیلم در جشنواره، منوط به آرای اعضای هیات انتخاب بخش مسابقه ملی است که تا پایان آبان ماه اعلام خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها