تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۵:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 152606

برنامه نردباندبیر جشنواره داک‌پوینت- هلسینکی مهمان تلویزیون جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیون نردبان است که با گرامیداشت یاد و خاطره هوشنگ میرزایی، مستندساز فقید از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش سینماسینما، به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، سی و پنجمین قسمت از برنامه تلویزیون «نردبان»، امروز روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این قسمت از برنامه به یاد مستندساز فقید کشور که روز گذشته از دنیا رفت، آماده شده است.

در این قسمت از برنامه، پرونده فیلمبرداری در سینمای مستند برای اولین بار باز شده و قرار است در چند قسمت، این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد. محمد حدادی، فیلمبردار باتجربه سینمای مستند که تاکنون چندین جایزه داخلی و بین‌المللی را کسب کرده است، درخصوص فیلمبرداری فیلم مستند توضیح داده و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارد. در این بخش هم‌چنین امید بلاغتی درباره «فاصله دوربین و سوژه» صحبت خواهد کرد.

برنامه نردبان این هفته به دلیل درگذشت هوشنگ میرزایی، مستندساز نام آشنای کشور که روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخت، یاد و خاطره او را گرامی داشته و آیتمی در این خصوص آماده کرده است.

در بخش دیگری از این برنامه، کاتی یوروس، دبیر جشنواره‌ داک‌پوینت- هلسینکی مهمان برنامه است و درباره برگزاری این جشنواره معتبر توضیح خواهد داد. علاوه بر این، درباره حضور فیلم‌های ایرانی در این جشنواره بحث و بررسی می‌شود.

از جمله دیگر بخش‌های برنامه می‌توان به پیشنهاد مستند از سوی ویکتور کوزاکفسکی، معرفی مستند «پانک‌ها»، بسته خبری هفته و برش‌هایی از فیلم‌های مستند «سالینجرخوانی در پارک‌شهر»، «رویاهای خالکوبی شده» و «خانه‌ای برای تو» اشاره کرد.

«نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها