تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۲:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 140417

پروژه جدید اصغر فرهادی جزو فهرست ۱۳ پروژه حمایت شده از سوی مرکز ملی سینمای فرانسه، بخش «کمک به سینماهای جهان»، قرارگرفت .

به گزارش سینماسینما، امروز از سوی مرکز ملی سینمای فرانسه (cnc)، لیست ۱۳ فیلمی که قرار است به زودی در کشورهای گوناگون ساخته شود، اعلام شد. هر ساله کارگردانان کشورهای گوناگون می‌توانند پروژه های خود را به همراه سناریو به زبان فرانسه با انگلیسی به بخش «کمک به سینماهای جهان» در فرانسه ارائه کنند که این پروژه ها باید از طریق یک کمپانی فرانسوی ارائه شود تا به عنوان ضمانت اجرایی پروژه پشت آن باشد. پروژه جدید اصغر فرهادی با عنوان «قهرمان» از طرف کمپانی ممنتو، که کارهای آخر این کارگردان را تهیه ‌پخش می‌کند معرفی شده بود . کشورهای گوناگونی مثل افغانستان، آفریقای جنوبی، الجزایر، لبنان و بسیاری دیگر مثل کشورهایی از آمریکای لاتین، آسیا و غیره می‌توانند پروژه های خود را ارائه کنند.

کمیسیونی در طول سال دو یا سه بار تشکیل می‌شود ‌سناریو های رسیده را مطالعه می‌کند و در نهایت به ده تا پانزده پروژه کمک مالی می‌کند تا بخشی از بودجه فیلم فراهم شود. قبلا از سینمای ایران، محسن مخملباف، عباس کیارستمی، رفیع پیتز و فرهادی از این کمک ها استفاده کرده بودند. این کمیته شامل دو بخش می‌شود که یکی مربوط به فیلمهای اول و دوم، و دیگری به کارگردانانی تعلق خواهد گرفت که حرفه ای‌تر هستند. کمیسیون دوم پروژه ها را بررسی می‌کند. در کمیسیون اول هفت نفر پروژه ها را مورد مطالعه قرارمی‌دهند و در کمیسیون دوم شش نفر این کار را به عهده می‌گیرند. در این دوره کلا ۱۳ پروژه از کشورهای تایلند، اسپانیا، اوکراین، مراکش، آرژانتین، اسلواکی، گرجستان و ایران پذیرفته شده‌اند. پروژه اصغر فرهادی قبلا از سوی کانال آرته نیز پذیرفته شده بود. اصغر فرهادی قرار بود اثر جدید خود، قهرمان، را در شیراز کلید بزند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها