تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۵:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 173854

برنامه «سپهر دانش» با محوریت فراهم کردن فضای آموزشی برای پزشکان و رزیدنت های رشته های مختلف علوم پزشکی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲ روانه آنتن رادیو سلامت می شود.
به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، با توجه به اینکه رادیو سلامت شبکه تخصصی است، بنابراین به غیر از تولید برنامه برای مخاطبان عام، برنامه‌هایی هم برای مخاطبان خاص پخش می‌کند و در قالب برنامه‌های تخصصی آن‌ها را با برنامه همراه می‌کند. برنامه «سپهر دانش» هم با این محوریت از شنبه تا چهارشنبه روانه آنتن رادیو سلامت می‌شود.
هدف از تولید این برنامه، آموزش و افزایش آگاهی برای گروه‌های پزشکی است. هر شب در برنامه «سپهر دانش» علائم یک مورد بیماری مطرح می‌شود و پزشکان می‌توانند در قالب پیامک، بیماری را تشخیص داده و پاسخ شان را به برنامه ارسال کنند.
در این برنامه روزهای ششم و هفتم اردیبهشت طرح دو مورد بیماری از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح می شود.در ابتدای شروع برنامه، علائم بیماری گفته می‌شود؛ اینکه بیمار با چه علائمی مراجعه کرده، آزمایشات چطور بوده، چه اسکن‌هایی داده است و… بعد از گفتن این علائم، پزشکان می‌توانند در قالب پیامک عنوان بیماری را به برنامه ارسال کنند و در پایان یک استاد دانشگاه، پاسخ صحیح را داده و توضیحات لازم را ارائه می‌دهد.
برنامه «سپهر دانش» بیماری‌های متفاوتی را تاکنون مطرح کرده و حدود یک دهه است که از رادیو سلامت پخش می‌شود. تهیه کنندگان برنامه پیمان پناهی، مرتضی میلانی و فنایی هستند و هر شب متناسب با موضوع، کارشناس مجریانی از پزشکان متخصص مهمان برنامه می‌شوند.
برنامه «سپهر دانش» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲ تا ۲۳:۳۵ از رادیو سلامت پخش می‌شود و عوامل برنامه هر روز با یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر ایران در ارتباط هستند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها