تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 82813
هادی حجازی‌فر که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با فیلم های «به وقت شام»، «لاتاری» و «تنگه ابوقریب» حضور داشت، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش سی‌ و ششمین سالگرد شهادت مهدی باکری را یادآوری کرد.

به گزارش سینماسینما، هادی حجازی‌فر، بازیگر فیلم‌هایی چون «ایستاده در غبار» و «ماجرای نیمروز» با یادآوری سالگرد شهادت مهدی باکری در صفحه اینستاگرامش نوشت:

«خوی، فروردین‌اش هم برف داشت؛ چه برسد به اسفند. آن روز سرزده آمدند. عموکاظم یک عکس قاب شده از مهدی باکری را روی پیش‌بخاری خانه گذاشت و به مادر گفت: از الآن تا زمانی که این خانه برپاست، این عکس جایش همین‌جاست.

گفتند و رفتند مغازه آهنگری پدربزرگ و تا شب، بی‌وقفه بریدند و جوشکاری کردند. نماندند که گریه‌های ریز مادربزرگ را پای سماور نفتی‌اش ببینند. آن چشم‌های قشنگ را و آن پوست سفید و گریه‌هایی که بند نمی‌آمد.

شب که ماها از سروکول‌شان بالا می‌رفتیم، جواب سئوال بزرگترهای درشهرمانده و سرخی ناآرام چشم‌های عموها این بود: موقع جوشکاری عینک نزدیم.

فردایش که برگشتند، عکس باکری همان‌جا ماند. آن‌ها برگشتند لشکر، ولی باکری ماند همان‌جا روی تاقچه. دو سال بعد، عکس عموها هم که رفت آن بالا، آقامهدی آنجا ماند؛ رنگ و رورفته‌تر. پدربزرگ و مادربزرگ هم که مُردند، هنوز آقامهدی آنجا بود؛ محوتر و گم‌تر. خانه را سال‌هاست که فروخته‌اند. دیگر کسی از آقامهدی خبر ندارد که ندارد.

مهدی باکری، فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا، ۲۵ اسفند ۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید.»

 

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها