تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۵/۱۱ - ۱۶:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 22493

پژمان بازغیپژمان بازغی بعد از فیلم «ناهید» در در دومین اثر سینمایی آیدا پناهنده هم به ایفای نقش خواهد پرداخت.

به گزارش سینماسینما، «اسرافیل»  اولین فیلم سینمایی مستانه مهاجر در مقام تهیه‌کننده خواهد بود که به کارگردانی آیدا پناهنده اوایل مهرماه کلید خواهد خورد.

فیلمنامه «اسرافیل» نوشته مشترک آیدا پناهنده و ارسلان امیری است که پژمان بازغی همسر تهیه‌کننده این اثر سینمایی همچون اولین فیلم آیدا پناهنده در “اسرافیل” هم نقش‌آفرینی خواهد کرد.

مستانه مهاجر سال‌هاست به‌عنوان تدوینگر با فیلمسازان بزرگی مانند عباس کیارستمی، داریوش مهرجویی، محسن مخملباف، تهمینه میلانی و … همکاری داشته است و تدوین آثاری همچون «زندگی خصوصی»، «کارگران مشغول کارند»، «آتش‌بس»، «کنعان»، «سوپر استار»، «مرگ کسب و کار من است»، «سوت پایان»، «هاری»، «مردی که اسب شد» و «آب‌نبات چوبی» که در حال اکران است را در کارنامه خود دارد و با اسرافیل پا به عرصه تهیه‌کنندگی در سینمای ایران نهاده است.

این فیلم، دومین فیلم سینمایی پناهنده است که فیلمنامه آن با همکاری ارسلان امیری به نگارش درآمده است. امیری پیش از این نیز در دیگر فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی آیدا پناهنده به‌عنوان فیلمنامه‌نویس و تدوینگر همکاری کرده است.

«اسرافیل» درامی درباره چالش‌ها و نیازهای عاطفی و روابط انسانی است. پیش‌تولید این فیلم سینمایی از هفته پیش آغاز شده و مذاکراتی با برخی بازیگران صورت پذیرفته است. پیش‌بینی می‌شود تعدادی از عوامل و بازیگران فیلم سینمایی «ناهید» در دومین پروژه سینمایی آیدا پناهنده نیز همکاری می‌کنند.

پناهنده سال گذشته با فیلم سینمایی «ناهید» در بیش از سی فستیوال جهانی حضور موفقی داشت و موفق به دریافت جوایز نوعی نگاه فستیوال کن ۲۰۱۵، راجر ایبرت فستیوال شیکاگو، انجمن منتقدین سینمای فرانسه، بهترین کارگردان فستیوال براتیسلاوا و… شد.

 

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها