تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 145679

در پی درگذشت کامبوزیا پرتوی، هنرمندان زیادی در صفحات مجازی خود یاد و خاطره پرتوی را گرامی داشتند همچنین پیام های تسلیتی از سوی مدیران و تشکل های صنفی منتشر شد. بخش‌هایی از این پیام‌ها را می‌خوانید:

 

پیام تسلیت رئیس سازمان سینمایی 

در پیام حسین انتظامی آمده است:

«با نهایت تاسف، یکی دیگر از استادان و پیشکسوتانِ وزینِ سینمای ایران، از میان ما پر کشید.

درگذشت کامبوزیا پرتوی که از مفاخر هنر این سرزمین محسوب می‌شد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت را به خانواده محترم آن زنده‌یاد و جامعه سینمایی تسلیت عرض نموده؛ از درگاه خداوند مهربان، برای روح آن عزیز سفرکرده آرامش ابدی مسألت دارد.»

پیام تسلیت مدیرعامل فارابی 

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی درگذشت «کامبوزیا پرتوی» فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران را تسلیت گفت.

در پیام علیرضا تابش آمده است:

«پاییز غم‌انگیز این سال کرونازده، چه هنرمندانی را از ما گرفت و هزار دریغ که برگ‌های این درخت تنومند، هنوز جان داشتند و سبز بودند…

سینمای او رنگ عشق داشت و تا لحظه آخر عمر، به مرگ فکر نکرد و همچنان در اندیشه خلق تازه بود.

در نهایت اندوه و تأثر و در این روزهای مملو از بغض و تأسف و بهت، ناچاریم مرگ این سینماگر خالص و عاشق را باور کنیم و برای همه خانواده سینما و دوستدارانش، برای کودکان و نوجوانان دیروز و امروز که او برایشان قصه گفت و فیلم ساخت، آرزوی صبر کنیم.

فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده شادروان پرتوی و همسر هنرمندش و هنرمندان سینما، تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال، علو درجات را مسئلت دارم‌.»

پیام تسلیت کانون کارگردانان سینمای ایران

کانون کارگردانان سینمای ایران در پیامی درگذشت کامبوزیا پرتوی را تسلیت گفت و نوشت:

«آسمان سینمای ایران همواره محل ظهور و درخشش ستاره هایی بوده که منحصر هستند و تکرار نشدنی. چهره هایی که هر کدام به تنهایی هم چون تاریخچه ای گران بها برای فرهنگ و هنر یک سرزمین کافی اند.

امروز ستاره پرتوافشانی از آسمان فرهنگ و هنر عزم سفر کرد و ما را در غم و سوگ خود نشاند، کامبوزیا پرتوی عزیز و مهربان. کارگردان و نویسنده ای خوش ذوق و خلاق که فقدان او تا همیشه در سینمای ما احساس خواهد شد.

کانون کارگردانان سینمای ایران این مصیبت را به خانواده محترم پرتوی همچنین به تمامی اعضای خود و خانواده محترم سینمای ایران و مردم فرهنگ دوست و هنرپرور ایران تسلیت می گوید.

روحش شاد و یادش گرامی باد .»

پیام تسلیت انجمن بازیگران 

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در پی درگذشت کامبوزیا پرتوی پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:

«بازگشت همه به سوی اوست

سینمای کشورمان دوباره داغدار شد. و این‌بار در اندوه فراوان کامبوزیا پرتوی عزیز از میان ما رفت، نویسنده و کارگردانی توانا و شریف که با خلق آثاری با ارزش، نام و خاطره‌ای خوش و مانده‌گار از خود در تاریخ سینمای معاصرمان بر جای گذاشت .
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، این سوگ را به خانواده محترم ایشان، همه همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می نماید.»

دل نوشته مجید مجیدی برای کامبوزیا پرتوی

مجید مجیدی که با همراهی کامبوزیا پرتوی فیلمنامه فیلم «محمد رسول الله (ص)» را به نگارش درآورده بود در پی درگذشت این فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما نوشت: «وقتی شنیدم کامبوزیا پرتوی همسفر مرگ شد خیلی افسوس خوردم، که اولا خیلی زود ما را ترک کرد، دوما در طول این چند سال به دلیل مریضی روزهای خوبی را سپری نکرد و از آن بدتر که در روزهای سختی به سر می‌بریم که حتی نمی‌توانیم او را باشکوه به خانه ابدیش همراهی کنیم.

پرتوی رفت ولی آثار ارزشمند او همیشه در سینمای ایران به یادگار خواهد ماند.

امیدوارم کامبوزیای عزیز، برای سال‌هایی که به عشق پیامبر قلم زدی و مرا در ساخت فیلم «محمد رسول‌الله» یاری کردی، این خدمت به پیامبر مهربانی‌ها شفیع تو در آخرت باشد.»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها