تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 162444

در پی درگذشت عزت الله مهرآوران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، انجمن بازیگران سینمای ایران و قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی پیام‌های تسلیت منتشر کردند.

به گزارش سینماسینما در متن پیام قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی امده است:

«باسمه تعالی
خوشا آنانکه با عزّت ز گیتی
بساط خویش برچیدند و رفتند
نمایشنامه نویس، کارگردان و بازیگر توانا و نام‌آشنای هم‌روزگارمان، عزت الله مهرآوران، به صحن آرامش ابدی پیوست.
زندگی سراسر مهرورزی او، با آزادگی و عزّتمندی سپری شد و اجابت فروتنانه‌ی دعوت حق، به نقش‌آفرینی‌های او در این خاک گوهرخیز، پایان بخشید.
هنرمندی که پیش از آنکه «مرگ یزدگرد» را از  پسِ «شاهنامه‌خوانی‌ها» روایت کند؛ در روش و منش، مرگ آگاه بود و از «مال کنون» تا «واقعه خوانی» و دیگر آثار ارجمند خود، به کوچ و هواخواهیِ «دلدار»،  و درستکاری در روی صحنه و درست اندیشیدن در پشت صحنه، می‌اندیشید و اینک که در دیار رحمت حق، به آرامش رسیده است؛ ایمان بی‌پیرایه او،  یقیناً روشن‌تر از پیش، به ما می‌گوید که «غربت، وطن من نیست».
روح بلندش با خوبان، محشور باد و سربلندی خانواده مکرّمش، در سایه سار صبر و شکیبایی ارزانی شده از سوی خداوند متعال، مستدام.
قادر آشنا
مدیر کل هنرهای نمایشی»

پیام انجمن بازیگران سینمای ایران 

«بازگشت همه به سوی اوست
در نهایت اندوه بیماری کرونا یکی دیگر از بازیگران باسابقه  کشورمان را از ما گرفت. متاسفانه عزت‌الله مهرآوران  پس از جدالی سخت با بیماری به آرامش بیکران پیوست.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، درگذشت این هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون را به خانواده محترم ایشان و همکاران عزیز تسلیت عرض می نماید.»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها