تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 74228
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت تاکید کرد که سینمای مستند با بیانی صریح‌تر و صدایی رساتر، جهان پیرامون ما را با همه واقعیت‌هایش به تصویر می‌کشد و از این رو، از مرتبه‌ای والاتر نزد اهل خرد و اندیشه برخوردار است.

به گزارش سینماسینما، متن کامل پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح است:

«به نام خدا

سینما در عصر حاضر با بیان اعجازگونه خود، تاثیری شگرف بر مخاطبان دارد و زبانی گویا برای انتقال پیام به جامعه محسوب می‌شود.

سینمای مستند با ویژگی‌های منحصر به فرد، با بیانی صریح‌تر و صدایی رساتر، جهان پیرامون ما را با همه واقعیت‌هایش به تصویر می‌کشد و از این رو، از مرتبه‌ای والاتر نزد اهل خرد و اندیشه برخوردار است.

بیان بی‌واسطه واقعیت‌های جامعه امروز از دریچه تیزبین هنرمندان مستندساز با هدف انعکاس زیبایی‌ها، رفع کاستی‌ها و برطرف ساختن مشکلات، نشان‌دهنده دغدغه‌مندی، دلسوزی و احساس مسئولیت اهالی فرهنگ و هنر این مرزوبوم است که به فردایی بهتر و جامعه‌ای پویاتر چشم دوخته‌اند.

تردیدی نیست که از رهگذر حقیقت امروز می‌توان افقی روشن برای آینده ترسیم کرد. همچنان که مولای متقیان، علی(ع) فرمود: حقیقت بهترین راهنما است و این کلام نورانی سال‌هاست که چراغ راه جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینما حقیقت است. رویدادی که اکنون تجربه یک دهه برگزاری را پشت‌سر نهاده و در یازدهمین دوره برگزاری، شاهد همت والا و هنر درخشان عزیزانی است که با تلاش طاقت‌فرسا، جایگاهی شایسته و اعتباری ارزشمند در سطوح منطقه‌ای و جهانی به این جشنواره بخشیده‌اند.

از تمامی دست‌اندرکاران جشنواره سینماحقیقت صمیمانه قدردانی نموده و برای همه شرکت‌کنندگان، خالقان آثار و تماشاگران این رویداد از درگاه ایزد متعال توفیق و سربلندی آرزومندم.»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها