تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 112883

سریال «بازی تاج و تخت» در حالی به پایان رسید که بسیاری از مردم به علت خشونت زیاد از دیدن آن خودداری کردند؛ یکی از این افراد، جولیا رابرتز، برنده جایزه بهترین بازیگر اسکار و دو جایزه گلدن گلوب است که اعلام کرده به همین دلیل این سریال را نمی‌بیند.

به گزارش سینماسینما، روز دوشنبه ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) قسمت آخر سریال «بازی تاج و تخت» که یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است از شبکه اچ. بی. او پخش شد.

خونین‌ترین سریال تاریخ

سریال«بازی تاج‌وتخت» رکورددار تعداد بیشترین بیننده در شبکه اچ. بی.او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از خشونت که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده، این سریال موافقان و مخالفان زیادی داشته. این سریال تاکنون نامزد و برنده بسیاری از جوایز شده‌است.

از آن جایی می‌توان گفت این سریال بسیار پرطرفدار است که در زمان پخش قسمت سوم فصل هشتم اپیزود«شب طولانی» رکورد دار بیشترین توییت در تاریخ تلویزیون شد. در طول ۸۲ دقیقه زمان پخش این اپیزود، حدود ۷.۸میلیون توییت انجام شد. این قسمت، طولانی‌ترین اپیزود سریال بود و این موضوع به ثبت این رکورد باورنکردنی کمک کرد.

همانطور که انتظار می‌رفت بیشترین توئیت‌ها درباره شخصیت‌های آریا استارک، شاه شب، برن و جان اسنو بوده است.

این سریال همانطور که گفته شد جز یکی از سریال‌های پرخشونت تلویزیون شناخته شده است، شاید بتوان گفت یکی از دلایل مخالفان این است که سریال «بازی تاج و تخت» یکی از خونین‌ترین سریال‌های تاریخ است.
به صورت متوسط در هر اپیزود این سریال چهار نفر کشته می‌شوند. در چهار فصل اول این سریال لااقل ۱۳۳ نفر از شخصیت‌های داستان کشته می‌شوند. خونین‌ترین اپیزود این سریال هم بلک‌واتر است که طی آن هزاران نفر از نیروهای کینگزلندینگ و ناوگان دریایی استنیس کشته می‌شوند. ولی معروف‌ترین اپیزود سریال از نظر خون‌ریزی بدون شک اپیزودرینز آو کستمیر است. طی این اپیزود که به عروسی قرمز هم معروف است لااقل هفت نفر از اصلی‌ترین شخصیت‌های داستان کشته می‌شوند.

یک‌بار امیلیا کلارک بازیگر نقش دنریس تارگرین در رابطه با خشونت سریال گفت: «من فکر می‌کنم افرادی که این سریال را می‌بینند بعد از پایان سریال حتما باید روانکاوی شوند، زیرا سریال بسیار خشونت آمیز است.»

خشونت سریال اما در همین جا پایان نمی یابد؛ بِلا رمزی بازیگر ۱۶ساله سریال «بازی تاج و تخت» هم قربانی دیگر خشونت این سریال است. او که خود یکی از بازیگران این سریال است اجازه ندارد این مجموعه  را تماشا کند، زیرا  پدر و مادرش معتقد هستند او هنوز بچه است و دیدن این سریال برای سنش مناسب نیست!

حتی برخی از بازیگران هم فکر می‌کنند خشونت این سریال به قدری بالا هست که نتوانند دیدن آن را تحمل کنند. جولیا رابرتز بازیگر برنده جایزه بهترین بازیگر اسکار و دو جایزه گلدن گلوب در جدیدترین مصاحبه خود در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که تاکنون سریال پرحاشیه «بازی تاج و تخت» را ندیده است و به آن علاقه‌ای ندارد.

مجری این برنامه سوال یکی از طرفداران را که در رابطه با پایان سریال بازی «تاج و تخت» و اینکه در نهایت چه کسی روی تخت پادشاهی خواهد نشست پرسید و جولیا رابرتز در پاسخ به صورت طنز گونه پاسخ داد به نظرم باراک اوباما در نهایت پیروز خواهد شد.

او همچنین در ادامه گفت: «من هیچگاه این سریال را ندیدم دلیل آن هم این است که خشونت بیش از اندازه این سریال برای من غیرقابل تحمل است. علاوه بر این حتی با چشم پوشی از این موضوع، در این سریال از صحنه‌های اروتیک بسیار زیادی استفاده شده که حداقل باعث شده من از این سریال استقبال نکنم.»

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها