تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۵/۲۲ - ۱۵:۳۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 23944

سینما هیروشیماپرویز پرستویی اعلام کرد در هماهنگی با جشنواره فیلم های مستند و کوتاه هیروشیما مقرر شد از سال آینده منتخب آثار ایرانی در بخش ویژه «ایرانیان و صلح و دوستی» به نمایش درآید.

به گزارش سینماسینما، روز گذشته ۲۱ مرداد گروه بیست نفره متشکل از جانبازان و هنرمندان ایرانی که در دو شهر توکیو و هیروشیما جشنواره فیلم «صلح و دوستی ایرانیان» را برگزار کرده بودند به وطن بازگشتند.

پرویز پرستویی دبیر ایرانی این جشنواره خودجوش در سخنانی اعلام کرد که پایه گذاری این جشنواره با هدف آشنایی بیشتر جهانیان با ظلم های زمان جنگ تحمیلی در موضوع بکارگیری سلاح‌های شیمیایی علیه رزمندگان و ملت ایران  بوده که بهترین بازه زمانی برگزاری برای رسیدن به هدف مدنظر همین گردهمایی جهانی سالگرد بمباران اتمی در هیروشیمای ژاپن است.

پرستویی همچنان اعلام کرد: از دیگر دستاوردهای این سفر هماهنگی با جشنواره فیلم های مستند و کوتاه هیروشیما بود که قرار شد به جز نمایش فیلم های سینمایی ایرانی که تاکنون هر ساله در این شهر نمایش داده می شدند از سال آینده فیلم های انتخابی مستند و کوتاه نیز همراه با دست اندرکارانشان با تعریف بخش ویژه ای با نام «ایرانیان و صلح و دوستی» در هیروشیما به نمایش درآیند.

طی سه روز برگزاری این جشنواره در هیروشیما و یک روز در توکیو فیلم های مزار شریف، بادیگارد، حوض نقاشی، سعادت آباد، امروز و نبات با بازی فاطمه معتمدآریا به نمایش درآمدند که در هنگام نمایش این فیلم ها افرادی همچون پرویز پرستویی، عبدالحسن برزیده، همایون اسعدیان، مازیار میری، پژمان لشکری پور، محسن یزدی، وحید یامین پور، مجید شتی و حبیب احمدزاده در کنار جانبازان هفتاد درصد شییمیایی حضور داشتند.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها