تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۷:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 138231

آکادمی علوم و هنرهای سینما در ادامه تلاش خود برای افزایش تعداد زنان و اقلیت‌های نژادی بیش از ۸۰۰ عضو جدید را به اعضای خود اضافه کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ایندی‌وایر، آکادمی علوم و هنرهای سینما در ادامه تغییرات چند وقت گذشته خود، در واکنش به جنبش‌های نژادی و اعتراضات برابرخواهانه اقلیت‌های گوناگون در جهان، ۸۱۹ عضو جدید را به اعضای خود اضافه کرد. این افراد بیشتر از میان زنان و اقلیت‌های نژادی انتخاب شده‌اند.

نرگس آبیار، ستار اورکی، سمیرا مخملباف و علی عباسی ۴ عضو جدید ایرانی آکادمی اسکار هستند.

به این ترتیب می‌توان گفت آکادمی اسکار به اهداف ترسیم شده خود برای سال ۲۰۲۰ که «۲ برابر کردن تعداد زنان و اقلیت‌ها» بود، دست یافته است.

هنرمندان و تهیه‌‎کنندان جدید اضافه شده به آکادمی اسکار از ۶۸ کشور گوناگون هستند که از این میان ۴۵ درصد آنان زن و ۳۶ درصد از اقلیت‌های گوناگون نژادی هستند. این آخرین نمونه از تلاش‌های این نهاد معتبر سینمایی برای پایان دادن به تسلط مردان سفیدپوست بر ساختار خود است.

یالیتزا آپاریچیو بازیگر مکزیکی فیلم «رما»، آنا د آرماس بازیگر کوبایی-اسپانیایی فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹»، آکوافینا و چوی وو-شیک بازیگر کره‌ای فیلم «انگل» از چهره‌های شاخص دعوت شده به آکادمی اسکار هستند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها