تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۱:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 165266
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «منصور» که با محوریت امیر سرلشکر شهید ستاری تولید شده است، از حذف ۲ شخصیت سیاسی از این فیلم خبر داد.
به گزارش سینماسینما ، جلیل شعبانی، تهیه‌کننده فیلم سینمایی منصور پیرامون آخرین وضعیت اکران این فیلم گفت: منصور تاکنون با استقبال خوبی در سینماهای سراسر کشور روبه‌رو بوده است و این نشان می‌دهد اگر فیلمی در شأن قهرمانان ملی این سرزمین ساخته شود مردم با جان و دل به استقبال آن می‌روند.
وی در ادامه افزود: این استقبال آن هم در شرایط کرونایی ما را شگفت‌زده کرد و اغلب سانس‌ها و سینماهایی که منصور در آن در حال اکران است با ظرفیت کامل نمایش داده می‌شود.
شعبانی با انتقاد از تصمیمات شورای صنفی نمایش گفت: شورای صنفی نمایش در سازمان سینمایی به دلیل اینکه فیلم‌های زیادی طی این ۲ سال تولید شده ولی به دلیل تعطیلی چندباره سینماها در کشور فرصت نمایش نیافته‌اند، هر هفته چند فیلم را در چرخه اکران قرار می‌دهد که قطعا این اتفاق برای فیلم‌های روی پرده آسیب‌زاست.
وی افزود: همه فیلم‌هایی که وارد چرخه نمایش در سینماها می‌شوند، سالن و سانس می‌خواهند که با توجه به محدودیت سینماها در کشور فرصت اکران فیلم‌ها کمتر می‌شود. سازمان سینمایی باید از اکران فله‌ای آثار در سینماها جلوگیری کند، اگر نه در حق خیلی از آثار اجحاف خواهد شد.
تهیه‌کننده سینما در ادامه به اکران‌های جانبی «منصور» هم اشاره کرد و گفت: یکی از اتفاقات خوبی که برای فیلم سینمایی منصور در حال رقم خوردن است، نمایش این اثر در شهرهای فاقد سینما، روستاهای دورافتاده، مساجد سراسر کشور و برخی دانشگاه‌هاست که به همت همکاران ما در «عمار یار» در حال انجام است.
شعبانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره شخصیت‌های سیاسی فیلم سینمایی منصور و حذف برخی از آنها افزود: در فیلم منصور بعضی شخصیت‌هایی که تقابل‌هایی با شهید ستاری دارند، برگرفته از اتفاقات و شخصیت‌های واقعی هستند.
وی در ادامه اظهار داشت: کاراکترهایی مثل «مهندس لقمان» و «مهندس حشمت‌زاده» که به مهندس ترکان و مهندس نعمت‌زاده اشاره دارند ولی چون حدس می‌زدیم این سکانس‌ها هم به سرنوشت سکانس‌های حذف شده دیگرمان دچار شود، تصمیم گرفتیم این شخصیت‌ها با اسم و گریم دیگری در فیلم حضور داشته باشند.
وطن امروز

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها