تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۲:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7536

فیلم 45 سالاسامی نامزدهای سی و ششمین دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن اعلام شد.

به گزارش «سینماسینما»، اسامی نامزدهای این دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن روز سه‌شنبه اعلام شد و در حالی که کفه تولیدات و چهره‌های بریتانیایی سنگینی می‌کند، اما در مجموع انتخاب منتقدان لندنی تا حد زیادی مشابه همتایان آمریکایی آن‌هاست.

به گزارش ورایتی، «کارول» به کارگردانی تاد هینز با هفت نامزدی از جمله بهترین فیلم سال، بهترین کارگردان سال، بهترین بازیگر زن سال (کیت بلانشت و رونی مارا) پیشتاز نامزدهاست.

«۴۵ سال» به کارگردانی اندرو های با شش نامزدی از جمله بهترین فیلم سال، بهترین فیلم بریتانیایی/ایرلندی سال، بهترین کارگردان سال، بهترین بازیگر زن سال (شارلوت رامپلینگ) و بهترین بازیگر مرد سال (تام کورتنی)، در رده بعدی است.

در انتخابی نامعمول دو مستند «ایمی» به کارگردانی آصف کاپادیا و «شمایل سکوت» به کارگردانی جاشوا اوپنهایمر در بخش بهترین فیلم سال نامزد شده‌اند. «ایمی» در بخش بهترین مستند سال نیز نامزد است و «شمایل سکوت» در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان سال نیز بخت دریافت جایزه را دارد.

«پشت رو»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «مریخی»، «بازگشته»، «اتاق» و «مرکز توجه» دیگر نامزدهای بخش بهترین فیلم سال هستند. «ایمی» و «۴۵ سال» در بخش بهترین فیلم بریتانیایی/ایرلندی سال با فیلم‌های «بروکلین»، «خرچنگ» و «جاده لندن» رقابت می‌کنند.

«بهشت» (Eden)، «خدا بودن سخت است»، «قصه پرنسس کاگویا» و «قبیله» (The Tribe) رقبای «شمایل سکوت» در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان سال هستند.

تاد هینز و اندرو های در بخش بهترین کارگردان سال با جرج میلر برای «مکس دیوانه: جاده خشم»، ریدلی اسکات برای «مریخی» و آلخاندرو گونزالس ایناریتو برای «بازگشته» رقابت می‌کنند.

تام هاردی بازیگر بریتانیایی برای «افسانه» در بخش بهترین بازیگر مرد سال و برای «بازگشته» در بخش بهترین بازیگر مرد مکمل سال نامزد شده است و برای فیلم‌های «افسانه»، «بازگشته»، «مکس دیوانه: جاده خشم» و «جاده لندن» در بخش بهترین بازیگر مرد بریتانیایی/ایرلندی سال، شانس دریافت جایزه را دارد.

پل دانو برای «عشق و بخشش»، لئوناردو دی‌کاپریو برای «بازگشت» و میشائل (مایکل) فاسبندر برای «استیو جابز» رقبای تام کورتنی و تام هاردی در بخش بهترین بازیگر مرد سال هستند. فاسبندر برای «استیو جابز»، «مکبث» و «Slow West» در بخش بهترین بازیگر مرد بریتانیایی/ایرلندی نیز نامزد است.

کیت بلانشت، رونی مارا و شارلوت رامپلینگ در بخش بهترین بازیگر زن سال، بری لارسن برای «اتاق» و سیرشا رونان برای «بروکلین» را به عنوان رقیب پیش روی خود دارند.

اولیویا کلمن برای «خرچنگ»، کریستن استوارت برای «ابرهای سیلس ماریا»، تیلدا سوئینتن برای «افتضاح» (Trainwreck)، آلیسیا ویکاندر برای «اکس ماکینا» و کیت وینسلت برای «استیو جابز» نامزدهای بهترین بازیگر زن مکمل سال هستند. از سوی دیگر، بنیسیو دل تورو برای «قاتل حرفه‌ای» (Sicario)، اسکار آیزاک برای «اکس ماکینا»، مایکل کیتن برای «مرکز توجه» و مارک رایلنس، «پل جاسوس‌ها» رقبای تام هاردی در بخش بهترین بازیگر مرد مکمل هستند.

برندگان سی و ششمین دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶ (۲۷ دی) در مراسمی معرفی می‌شوند. کنت برانا در این مراسم برای خدمات خود به سینمای بریتانیا جایزه دیلیس پوئل را دریافت می‌کند.

حلقه منتقدان لندن شامل بیش از ۱۲۰ منتقد فیلم و نویسنده است. این حلقه سال ۱۹۱۳ تأسیس شد.

سال گذشته فیلم «بچگی» به کارگردانی ریچارد لینکلیتر جایزه بهترین فیلم سال حلقه منتقدان لندن را از آن خود کرد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها