تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۱۷:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 66837

کارگردان فیلم سینمایی «اکسیدان» گفت: خوشحالم که دختر نوجوانم به تماشای یک عشق ناب می‌نشیند و به جای تمثال و نمادهای عجیب و غریب، گردن آویز «مرغ آمین» به گردن می‌اندازد.  

به گزارش سینماسینما، کارگردان فیلم سینمایی «اکسیدان»  درباره سریال شهرزاد گفت: بارها شنیده‌ایم که تعریف عشق، حقیقتی ساده و عینی است اما هیچگاه به این راحتی قابل شرح و بسط نبوده است. از عشق نوشتن و عاشقانه ساختن به ظاهر ساده می‌آید اما اینکه مخاطب، جادوی عشق را باور کند و با عاشقان قصه همذات پنداری کند، دشوار است و جناب فتحی در آثارش نشان داده این لحظات جادویی عاشقانه  را می‌تواند آنچنان به دل مخاطبین بنشاند که با غم شهرزادهایش اشک بریزند و از شادی لحظه‌هایشان هم اشک شوق به چشم‌شان بیاید.

حامد محمدی ادامه داد: عشق و سرنوشت عاشقان افسانه‌ای مانند «لیلی و مجنون»، «ویس و رامین»، «خسرو و شیرین»، «بیژن و منیژه» و…  در ادبیات ما در ظاهر همراه با هیجان و شوری عجیب بوده اما همیشه غمی پنهان در خودش داشته که هیچ وقت سرنوشت شیرینی برای این عشق‌های اساطیری رقم نخورده است:

راهیست راه عشق که هیچش کناره نیست

آنجا جز آنکه جان بسپارند چاره نیست

وی خطاب به حسن فتحی نیز گفت: جناب فتحی این فهم کامل را از عشق  داشته که این غم و اندوه حقیقی عشق را در تمام لحظه‌های سریال «شهرزاد» و شخصیت‌هایش ساخته و روایت کرده است.

محمدی ادامه داد: چندسالی می‌شد که عاشقانه گفتن در سینمای ایران با سانتی مانتالیسم و روشنفکرنمایی و قرارهای کافه‌ای همراه شده بود، ولی خوشحالم که جناب فتحی به اصالت این لحظات و واقع‌گرایی جادویی عشق در اجرای عاشقانه «شهرزاد» مقید بود و عاشقانه‌ای خالص را برای مخاطب تصویر کرد.

و باز برای خودم خوشحالم که دختر نوجوانم به تماشای یک عشق ناب می‌نشیند و به جای تمثال و نمادهای عجیب و غریب، گردن آویز «مرغ آمین» به گردن می‌اندازد. برای خلق این همه عشق خسته نباشید جناب فتحی.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها