تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۷:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 184289

نشست مطبوعاتی فیلم «چرا گریه نمی‌کنی؟» بدون حضور کارگردانش برگزار شد، در حالی که علی‌رضا معتمدی در سینمای رسانه حضور داشت.

به گزارش سینماسینما، فیلم جدید علیرضا معتمدی روز شنبه ۱۵ بهمن در پردیس ملت برای اهالی رسانه نمایش داده شد. در نشست مطبوعاتی این فیلم فقط تهیه‌کننده شرکت کرده و رضا محقق جلسه را با نام خدای تنها آغاز کرد.

در اواسط نشست، دختر کوچک رضا محقق نیز او را همراهی کرد و کنار پدرش نشست.

او سپس گفت: ابراز همدردی می‌کنم با مردم خوی و امیدوارم مسئولان و سینما در این فصل سرد در شرایط سخت کمک‌کننده باشند.

وی با اشاره به اینکه سه اثر در این دوره از جشنواره دارد، ادامه داد: وقتی مشغول تولید فیلم «شهر خاموش» بودم باران کوثری پیشنهاد همکاری در ساخت این فیلم را داد و پس از تحقیقاتی تصمیم به تولید فیلم گرفتم.

او بیان کرد که یکسری از سوال‌ها باید توسط خود فیلمساز پاسخ داده شود.

این تهیه کننده درباره اسم فیلم هم گفت: اگرچه نظرم براین بود که تغییر کند اما در کار فیلمساز دخالتی نمی کنم.

محقق اظهار کرد: من نمی‌توانم برای آقای معتمدی تعیین تکلیف کنم که تشریف بیاورند یا خیر. در دنیا تهیه‌کننده صاحب یک اثر است و من عزم خود را جزم کردم که فیلم در اینجا باشد. اینکه تا اینجا تشریف بیاورند و پشت در بایستند را خودشان باید پاسخ دهند. سینمایی که صاحبانش مردم و هنرمندان هستند را نمی‌شود تحریم کرد چون ما معیشت مردم را نشانه گرفته‌ایم. در حوزه سیاسی هم عده‌ای به نام کاسبان تحریم وجود دارند. اگر در تونس و قاهره اتفاق‌هایی افتاد، آیا سینما را تحریم کردند؟

او درباره واکنش بازیگران به حضور فیلم در جشنواره با اشاره به آیه‌ای از قرآن مبنی براینکه گروهی قلیل بر عده‌ای زیاد پیروز می‌شوند، گفت: من اینجا تنها آمدم ولی این سینما مگر سال قبل هم نبود؟ می‌گویند من رانت دارم ولی سابقه کاری من همه چیز را نشان می‌دهد، بخصوص که همین سال قبل فیلم کم بودجه «دِرب » را در جشنواره داشتم. می‌گویند من وصل هستم. بله، ولی وصل به خدا. چرا شائبه ایجاد می‌کنند؟ دوستان اگر دوست دارند تشریف بیاورند. به آن‌ها گفتم اینجا میدان شماست. من می‌دانم شما برمی‌گردید. ما در غم مردم غمگینیم و در شادی آن‌ها شاد. من نمی‌توانم با سینما قهر کنم. اگر هم قهر کنم، برمی‌گردم. صحبتی دارید، آن را مطرح کنید.

وی تاکید کرد: وسط بازی نکنیم. بیایید در میدان بازی کنید و حرف بزنید. پیام داده‌اند که رفاقتی در این فیلم بودند. چه کسی رفاقتی آمده؟ شمایی که ۵۰۰ میلیون گرفتید؟ نامه نوشتید که من تهیه کننده باشم، بعد می‌گویید مرا نمی‌شناختید و دو هفته قبل از کار اضافه شدم؟ اگر می‌خواهید مرا بزنید جور دیگری بزنید. مملکت قانون دارد و حتما برای ادعاهای مطرح شده باید پاسخ داشته باشند.‌ گفته بودند داماد شخص خاصی هستم. من به داماد پاسدار بودن افتخار می‌کنم ضمن اینکه ازدواجم از سر عشق و دوستی بود.

رضا محقق با بیان اینکه سینما عشق اوست گفت: امسال با سه فیلم به جشنواره آمدم و سال دیگر با چهار فیلم.

او درباره اینکه آیا نگران نیست اظهارنظرش درباره بازیگران فیلم، ادامه کارش در سینما را برایش سخت کند، گفت: برای چه نگران باشم؟ مگر آن‌ها مرا به سینما آوردند؟ بگذارید آزادی کمی نفس بکشد. بگذارید مردم قضاوت کنند. شما اگر دلتان برای مردم می‌سوزد، بیایید و کمک کنید. برای مردم چه کار کردید؟ از پشت مناسبات خود بیرون بیایید. سینما پنح هزار عضو دارد وقتی آن را تحریم می‌کنید بیش از چهار هزار نفر دیگر چه کنند؟ مگر سینما ارث موروثی کسی است؟ شما جای خود را با سیاسیون اشتباه گرفتید. کجای دنیا بازیگر این همه اختیار عمل دارد که درباره همه چیز حرف بزند؟ چند نفر از آن‌ها به خوی رفتند؟

وی ادامه داد: چرا برای تحریم‌های ظالمانه آمریکا و بیماران پروانه‌ای و … پست نمی‌گذارید؟ چون می‌ترسید پروازهایتان به خطر بیفتد؟

رضا محقق در پایان نشست که در لحظه‌هایی با صدای بلند و بغض او همراه بود، گفت: من در آخر فقط می‌خواهم بگویم که خدای بزرگ من بخشیدم تو هم ببخش. سینمای ما برای همه است. شما -بازیگران- رفتید، ولی برمی‌گردید و من هم در خدمت شما هستم.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها