تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۵۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 121041

«هیروکازو کورئیدا» فیلمساز ژاپنی به عنوان برنده جایزه فیلمساز سال سینمای آسیا از سوی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ژاپن تایمز، جایزه فیلمساز سال سینمای آسیا که هر ساله از سوی جشنواره بوسان به چهره‌هایی که مهم‌ترین نقش را در پیشرفت صنعت سینمای آسیا داشته‌اند؛ اعطاء می‌شود امسال به فیلمساز مطرح ژاپنی «هیروکازو کورئیدا» می‌رسد.

جشنواره فیلم بوسان، «کورئیدا» را تاثیرگذارترین کارگردان سینمای آسیا در چند سال اخیر توصیف کرد که مورد تحسین فراوانی قرار گرفته و به توسعه و پیشرفت سینمای آسیا کمک شایانی کرده است.

جدیدترین ساخته «کورئیدا» با عنوان «حقیقت» و با بازی «کاترین دنوو»، «ژولیت بینوش» و «اتان هاوک» امسال به عنوان فیلم افتتاحیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز به روی پرده رفت که روایتگر زندگی یک بازیگر موفق و خانواده‌اش پس از انتشار کتاب زندگی‌نامه‌اش است.

این کارگردان ژاپنی در سال ۲۰۱۸ نیز با فیلم «دزدان فروشگاه» جایزه معتبر نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن را نیز به خود اختصاص داد.

عباس کیارستمی کارگردان درگذشته و نامدار سینمای ایران نیز در سال ۲۰۱۶ به عنوان برنده جایزه فیلمساز سال سینمای آسیا از سوی جشنواره فیلم بوسان معرفی شده بود.

منبع: ایسنا

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها