تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - ۲۳:۵۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 88982


کارگردان «خجالت نکش» که در اکران دوم نوروز روی پرده رفته اما به دلیل محدودیت سالن و تبعیض در توزیع سالن به نفع آثار ارگانی-۴درصدی که از اکران نوروز روی پرده اند نتوانسته فروشی رویایی داشته باشد.

رضا مقصودی با توصیف شرایط اکران به «اعتماد آنلاین» گقت: فروش فیلم ما تا این زمان بد نبوده، اما اگر شرایط اکران مناسبی وجود داشت، قطعا وضعیت فروش فیلم هم بهتر از این بود. اعتراضاتی به شیوه اکران دارم اما اگر واقع‌بین باشیم، متوجه می‌شویم که تعداد زیادی فیلم در سال تولید می‌شود و باید نوبت اکران به همه آنها برسد. به هر حال شرایط برای بعضی فیلم‌ها خوب پیش می‌رود و فیلم‌هایی نیز این میان در زمان مناسبی اکران نمی‌شوند.

او تأکید کرد: اگر برای اکران برنامه‌ریزی مناسبی صورت بگیرد، یعنی مسئولان سینما بتوانند تحلیل درستی از فیلم‌ها و ژانرها داشته باشند، قطعا دسته‌بندی درستی صورت می‌گیرد و زمان اکران فیلم‌ها نیز مناسب تعریف می‌شود. باید پرسید چرا در یک زمان مشخص این حجم از فیلم اکران می‌شود؟

آیا مسئولان از پتانسیل سینماها خبر ندارند؟ آیا فقط استدلال این است که فیلم‌ها اکران شوند؟ اکنون فیلم‌هایی اکران هستند که از اسفندماه سال قبل نمایش خود را شروع کرده‌اند و حاضر نیستند سالن‌های خود را تحویل دهند. چرا فیلم ما به‌تدریج سالن‌هایی را که حقش است تحویل می‌گیرد؟

کارگردان فیلم «خجالت نکش» درباره شرایط اکران این فیلم در ماه رمضان گفت: در ماه رمضان شرایط اکران مناسب است، اما هر شرایط خوبی نیاز به اطلاع‌رسانی و آگاهی دارد. وقتی مردم نمی‌دانند که قرار است «خجالت نکش» تا سحر اکران شود، چگونه برای دیدن این فیلم حضور پیدا کنند؟

کارگردان
مردم نمی‌دانستند که شرایط اکران ویژه‌ای در این ایام وجود دارد. جام جهانی و فصل امتحانات هم خودش یک معضل است که باید شورای صنفی به آن توجه می‌کرد. درست است که جام جهانی رویداد مهمی است اما چرا فیلم‌های سینمایی باید هزینه آن را بپردازند.

رضا مقصودی درباره واکنش مخاطبان به فیلم «خجالت نکش» نیز گفت: فیلم ما به گونه‌ای بود که از راه توصیه مخاطبان به یکدیگر فروش خوبی را تجربه کرد. تبلیغات اصلی «خجالت نکش» توسط مردم انجام شد.

روزهای اول اکران فروش ضعیفی داشتیم اما هر چه گذشت استقبال بهتر شد و مردم به هم پیشنهاد دیدن فیلم را دادند. این اواخر فیلم ما فروش غیرقابل تصوری داشت. البته بازی شبنم مقدمی و احمد مهرانفر هم در این میان تأثیرگذار بود. این دو توانستند مخاطب را ٢ ساعت در سالن‌های سینما نگه دارند و با بازی آنها ارتباط خوبی برقرار شد. شاید باورتان نشود اما به عنوان کارگردان اطلاع ندارم اکران ما چقدر طول خواهد کشید. اما درخواست من این است که اکران ادامه پیدا کند زیرا مردم فیلم را دوست دارند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها