تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۲۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 137903

کارگردان مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» می‌گوید باوجود اینکه سانس‌ها، روزها و سینماهای بیشتری برای اکران فیلم خود در اختیار دارد، دلیل بر افزایش تماشاگران نسبت به قبل نیست.

به گزارش سینماسینما، وحید صداقت درباره وضعیت اکران آخرین اثر خود، “صحنه‌هایی از یک جدایی”، که قرار است از ۴ تیر ماه در گروه سینمایی هنر و تجربه به روی پرده برود گفت: این مستند از هفته اول بهمن ماه ( قبل از بسته شدن سینماها به دلیل ویروس کرونا) شروع به اکران کرد و به مدت حدود یک هفته به نمایش گذاشته شد. بعد از آن نیز سینماها ( به دلیل ویروس کرونا ) تعطیل شدند. حال بعد از این مدت طولانی و به صورت اتوماتیک، اکران آن ادامه خواهد یافت.

او در پاسخ به این سوال که آیا برای اکران “صحنه‌هایی از یک جدایی” حمایتی شده‌اند، یادآور شد: آنطور که من در خبرها خوانده بودم، قرار بود از فیلم‌هایی که بعد از بازگشایی دوباره سینماها متقاضی اکران می‌شوند، حمایت شود اما گویا حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد و یا هر جای دیگری شامل حال فیلم‌های هنر و تجربه نمی‌شود.

صداقت با توجه به شرایط موجود، گفت: آنچنان نگرانی خاصی برای جذب تماشاگر به سینما نداریم. با توجه شرایط موجود، دو راه پیش رو داشتیم. یا باید به اکران آنلاین روی می‌آوردیم و قبل از بازگشایی سینماها به نمایش ادامه می‌دادیم و یا ناگزیر باید صبر می‌کردیم تا سینماها باز شود و اتوماتیک وار، اکران را ادامه می‌دادیم.

این کارگردان در پاسخ به این سوال که آیا سینمای هنر و تجربه تمهیدات خاصی برای فیلم‌هایی که قرار است روی پرده برود اتخاذ کرده است، گفت: به دلیل اینکه فیلم‌های کمی متقاضی اکران در این سینماها شده‌اند، تعداد سانس‌ها، سینماها و روزهایی که به هر فیلم اختصاص می‌گیرد طبیعتا بیشتر می‌شود. البته که پیش از این با مشکل کمبود سانس، روز اکران و تعداد سینما روبرو بوده‌ایم اما رفع این مشکل در این شرایط به معنای جذب بیشتر تماشاگر نیست.

کارگردان مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» در ادامه گفت که امیدوار است سینما هنر و تجربه بخش اکران آنلاین را راه اندازی کند تا فیلم‌هایی که به واسطه این گروه اکران می‌شوند، از طریق اکران آنلاین هم در دسترس مردم قرار بگیرند تا مردم به سمت و سوی دو یا سه شبکه آنلاینی نروند که از فیلم‌های مستقل هنر و تجربه حمایت نمی‌کنند.

مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی»، به زوایای پنهان فیلم جدایی نادر از سیمین می پردازد و روایتی است از شکل گیری ایده و فیلمنامه و انتخاب بازیگران تا پایان فیلمبرداری و بازتاب های جهانی این فیلم، همراه با تصاویری از فیلم و پشت صحنه با روایت اصغر فرهادی و گفتگوهایی از مایک لی ، ژان کلود کریر و ابراهیم گلستان.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها